معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی یک پالایشگاه و دو پتروشیمی مادر تا سال آینده در استان کرمانشاه آغاز می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹ 11 January 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از تنسیم، بهزاد باباخانی اظهار داشت: یکی از مهمترین طرح‌های میانی پالایشگاه گازی سیروان در غرب استا اجرا خواهد شد و تولیدات آن شامل هشت میلیون مترکعب در روز گاز و 550 هزار تن در سال کربن و با سرمایه‌گذاری 523 میلیون دلار است که درآمد سالانه آن 770 میلیون دلار پیش‌بینی شده است.

وی پتروشیمی اسلام‌آباد غرب را از دیگر طرح‌های میانی سند نفت و گاز کرمانشاه عنوان کرد و گفت: این پتروشیمی ظرفیت تولید 956 هزار تن در سال پلی‌پروپیلن با سرمایه‌گذاری 540 میلیون دلاری و درآمدزایی 223 میلیون دلاری خواهد داشت.

باباخانی افزود: یکی دیگر از طرح‌های میانی این سند پتروشیمی الیفن زیرمجموعه پالایشگاه گازی سیروان با ظرفیت سالانه 550 هزار تن پروپلین و پلی ایتیلن با سرمایه گذاری 777 میلیون داری بخشخصوصی اجرایی می شود

وی عنوان کرد: از بین این سه طرح، GTTP با پیشرفت فیزیکی 6 درصد اکنون آغاز شده است و قرار است تا سال 1403 وارد مدار بهره‌برداری شود.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار