کارشناس مسئول امور سینمایی سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه :
کارشناس مسئول امور سینمایی سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از فعالیت تنها چهار سینما در سطح استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۳۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰ 22 January 2022

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، پژمان خسروی پور با اشاره به وجود هفت سینما در استان، گفت: این تعداد سینما در مجموع دارای یازده سالن هستند.

وی تعداد صندلی‌های موجود در این تعداد سینمای استان را هم ۱۹۰۷ صندلی عنوان کرد.

خسروی پور با اشاره به فعال بودن چهار سینما از این تعداد، گفت: در حال حاضر تنها سینما‌های آزادی، فرهنگ، بیستون و پاز در مرکز استان فعال هستند.

وی با اشاره به غیرفعال بودن سه سینمای غدیر در اسلام آبادغرب، غدیر در شهرستان قصرشیرین و سینما فرهنگ پاوه گفت: متاسفانه این سه سینما که پیش از این مجتمع فرهنگی هنری بوده اند، به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: با پایان گرفتن همه گیری کرونا این سه سینما مجددا در سطح شهرستان‌های استان فعال شوند.

خسروی پور به بلاتکلیف بودن سرنوشت چهار سینمای دیگر در استان اشاره کرد و افزود: در استان در کنار هفت سینمای موجود، چهار سینمای دیگر هم داریم که عملا سرنوشت آن‌ها بلاتکلیف است.

وی افزود: یکی از این سینما‌ها سینما "پیروزی" است، که متاسفانه با یک کار غیرکارشناسی تخریب شد.

این کارشناس حوزه سینما گفت: اگر این سینما تخریب نمی‌شد می‌توانستیم از طریق موسسه سینما شهر و سازمان سینمایی آن را مانند سینما "آزادی" بازسازی کنیم.

این مسئول افزود: از سینما‌های بلاتکلیف دیگر استان سینما "استقلال" است که با توجه به اینکه مالک آن درخواست تغییر کاربری داده درحال پیگیری تعیین تکلیف آن هستیم.

کارشناس مسئول امور سینمایی سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از سینما "صحرا" به عنوان یکی دیگر از سینما‌های بلاتکلیف استان یاد کرد و افزود: این سنیما هم به شکل تعاونی مالکینی دارد که با هم اختلاف داشته و باید این اختلافات تعیین تکلیف شود.

خسروی پور افزود: سینمای بلاتکلیف دیگر هم سینمایی در شهرستان "هرسین" است که چندین سال است در مرحله تعمیرات قرار داشته و نیاز به حضور بخش خصوصی دارد که هنوز در این زمینه سرمایه گذاری پای کار نیامده و همین طور بلاتکیف مانده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار