مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در گفتگو با تابناک:
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اجرای دوره‌های جبران و تثبیت یادگیری به خصوص برای دانش آموزان کلاس اولی که آموزش خود را در فضای مجازی شروع کرده اند خبر داد و گفت: والدین باید به آموزش پیش دبستانی توجه ویژه‌ای داشته باشند.
کد خبر: ۱۰۲۴۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲ 25 January 2022

مجید یزدانپناه در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار کرد: اگر می‌خواهیم آموزش موفقی در ابتدایی داشته باشیم باید در دوره پیش دبستانی درست عمل کرده باشیم، برای بسیاری از کودکان، پیش دبستانی اولین تجربه حضور در یک محیط یادگیری است، این فرصت به کودکان کمک می‌کند تا مفاهیم جدیدی را یاد بگیرند و آموزش‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذرانند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: کودکان در دوره پیش دبستانی پیروی از دستورالعمل‌ها و آموزش‌ها را یاد می‌گیرند. بنابر این عقیده ما بر این است که حتی یک نفر در استان نباید وجود داشته باشد که پیش دبستانی نرفته باشد.

وی افزود: اگر فرزندانمان در پیش دبستانی حضور پیدا کنند این محیط به کودکان آموزش می‌دهد تا چگونه با معلمان و دوستان خود ارتباط برقرار کنند. پیش دبستانی اولین مکانی است که کودک برای آموزش وارد آن می‌شود بنابراین تاثیر زیادی در استعداد و نگرش کودکان دارد، اگر کودکی در خانواده پیش دبستانی نرفته همین الان آمادگی داریم ثبت نامش کنیم و از روز بعد در مدرسه و کلاس‌ها حضور یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نصریح کرد: مراکز پیش دبستانی در مدارس دولتی، غیردولتی و مکان‌های خصوصی آمادگی حضور کودکان را دارند.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از تمامی مراکز پیش دبستانی و ابتدایی انجام می‌شود و در صورت مشاهده جای خالی برای فرزندان اعلام می‌شود تا کسانی که فرزندانشان را تاکنون ثبت نام نکرده اند هرچه سریع‌تر اقدام کنند، اگر والدینی در حال حاضر امکان ثبت نام فرزندشان را ندارند ما این امکان را فراهم خواهیم کرد تا در دوماه دانش آموزان را برای سال آینده و رفتن به مدرسه آماده کنیم.

یزدانپناه ادامه داد: هیچ بایدی برای داشتن مدرک پیش دبستانی برای حضور برای ثبت نام کلاس اول دبستان وجود ندارد و اگر شخصی پیش دبستانی نرفته باشد باید شرایط حضور فرزند را در مدرسه فراهم کنیم و شرکت در پیش دبستانی فقط به سود دانش آموز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان کرد: در ایام کرونا به علت مجازی بودن آموزش دانش‌آموزان پایه‌های اول، دوم و سوم که آموزش سال گذشته را در فضای مجازی شروع کرده بودند دچار ضعف جدی در مهارت‌های پایه سواد به ویژه مهارت پایه‌ای نوشتن هستند، اگر امکانات لازم فراهم شود در تابستان دوره ۴۵ روزه برای تمام دانش آموزان برگزلر می‌کنیم تا در کلاس‌ها شرکت کنند و دانش آموزان برای دوران پس از کرونا مشکلی نداشته باشند.

وی گفت: آماده هستیم برای جبران افت یادگیری به‌ویژه در مقطع ابتدایی، فاز اول برنامه جبران و تثبیت یادگیری در تمام شهرستان‌ها و مدارس دوره ۴۵ روزه برگزار کنیم و کمک کنیم دانش آموزان دچار افت تحصیلی نشوند، برای دانش آموزانی که سال ۱۳۹۹ کلاس اول را گذرانده اند در تابستان ۱۴٠٠ کلاس برگزار شد اگر دانش آموزی شرکت نکرده و دچار افت تحصیلی است والدینشان به ما اعلام کنند تا هرچه زودتر این امکان را برایشان فراهم کنیم.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار