معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: تکمیل زنجیره زیست بوم فناوری در استان مهم‌ترین راهکار بهبود فضای کسب و کارئ این حوزه است.
کد خبر: ۱۰۶۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۳ 21 September 2022

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه بهزاد باباخانی، ضمن اشاره به وجود شرکت‌های دانش‌بنیان و تخصصی توانمند در استان، بیان کرد: استان کرمانشاه به لحاظ موقعیت جغرافیایی در غرب کشور و دارا بودن طولانی‌ترین مرکز خاکی با کشور عراق و وجود ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های مطلوب به‌ویژه در حوزه ICT، ظرفیت تبدیل شدن به هاب منطقه‌ای در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را دارد و لازم است در این راستا، برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت اثرگذار برای تکمیل زیست بوم فناوری اطلاعات و تقویت مارکتینگ استان در این بخش تدوین واجرایی شود.

وی اشاره داشت: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های مناسب در کرمانشاه، سهم استان در اقتصاد دیجیتال کشور پایین بوده که تکمیل زنجیره زیست بوم فناوری در استان مهم‌ترین راهکار بهبود فضای کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات در استان است.

وی تصریح کرد: تدوین راهکار‌های مناسب برای جذب سرمایه‌گذاران ریسک پذیر جزو مهمترین اولویت‌های استان با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز پارک علم وفناوری استان و  بخش خصوصی است و در راستای تکمیل زنجیره ارزش فناوری در استان، راه‌اندازی و احداث پارک فاوا در استان حیاتی تلقی است.

 مشاور وزیر ارتباطات:
زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کرمانشاه برای اجرای برنامه‌های پارک فاوا بسیار مطلوب است

در ادامه جلسه، دکتر صدیق دامغانی زاده مشاور وزیر و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات استان را برای اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های پارک فاوا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار مطلوب دانست و ضمن اشاره به حجم بازار‌های جهانی و سهم ایران در این بازار، در ابتدا به معرفی پارک فاوا پرداخت و برنامه‌های قابل اجرای این پارک در استان را تشریح کرد.

وی بیان کرد: تمامی برنامه‌های تدوین شده در پارک فاوا اشتغال محور بوده و ظرفیت و اعتبارات لازم در این خصوص تامین شده است.  

وی اشاره داشت: مراکز پارک علم فناوری و دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان عرضه کننده هستند و دسترسی لازم به مارکتینگ را ندارند، از طرفی بخشی از مارکتینگ در اختیار بخش‌های دولتی بوده که برون‌سپاری پروژه‌ها به شرکت‌های بومی و توانمند می‌تواند بخشی از دسترسی به بازار را برای شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان فراهم نماید. تسهیل‌گری در روند ارتباط بخش خصوصی با بازار‌های ملی و جهانی توسط بخش دولتی نیز در این امر موثر خواهد بود.

در ادامه جلسه هر یک از اعضا به ارائه نظرات و پیشنهادات و فعالیت‌های انجام شده در استان پرداختند و تقویت بخش مهارت آموزی و تربیت نیروی متخصص در راستای نیاز‌های بازار را جزو یکی از مهم‌ترین نیاز‌های استان دانستند.

در حال حاضر دانشگاه رازی با اجرای طرح ۱۰۰۰ برنامه نویس توانسته به نتایج مطلوبی در تربیت نیروی متخصص در حوزه ICT برسد و این طرح نیازمند حمایت‌های بیشتری به لحاظ اعتبارات آموزشی می‌باشد.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار