فرماندار قصرشیرین گفت: زوار عتبات عالیات فعلا برای عبور از مرز خسروی به این مرز مراجعه نکند، زیرا امکان خروج زوار در ایام تاسوعا و عاشورا از این مرز وجود ندارد.
کد خبر: ۵۰۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱ 28 September 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به قنل از ایسنا،فرامرز اکبری ، با بیان اینکه بر اساس توافقی که با مسئولین کشور عراقی صورت گرفته قرار است مرز خسروی از اول ماه صفر(اواخر مهر) برای تردد زوار ایرانی باز شود، اظهار کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا امکان تردد زوار عتبات عالیات از این مرز وجود ندارد.

وی از مردم خواست در این ایام به مرز خسروی مراجعه نکنند، زیرا به هیچ عنوان امکان عبور  برای آنها فراهم نیست.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه اکنون امکان تردد مسافر از سمت عراق به کشور ما از طریق مرز خسروی فراهم است، عنوان کرد: ابتدا قرار بود تردد مسافر ایرانی به سمت عراق از طریق مرز خسروی هم از 10 روز قبل از اربعین اغاز شود که ما زمان این تردد را مقداری جلو انداختیم و امیدواریم برای همیشه ادامه خواهد داشت.

اکبری یادآوری کرد: در شرایط کنونی افرادی که بخواهند در این ایام به عتبات عالیات بروند باید از مرزهای دیگر از جمله مرز مهران عبور کنند و حتما گذرنامه و ویزا همراه داشته باشند، زیرا امسال هیچکس بدون گذرنامه و ویزا از هیچ مرزی نمی‌تواند خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: در ایام تاسوعا و عاشورا مبادلات تجاری از مرز خسروی برقرار خواهد بود و محدودیتی هم برای تردد ماشین‌های سنگین نداریم.

به گفته این مسئول، قرار است در ایام اربعین که تردد زوار از مرز خسروی برقرار می‌شود، مبادلات تجاری این مرز متوقف و عمدتا به مرز سومار منتقل شود. 


منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار