رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه گفت:اعتیاد امروزه یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی و به مادر آسیب های تبدیل شده است.
کد خبر: ۵۰۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ 05 October 2017
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تابناک ،زهره شریفی رئیس اداره بهزیستی شهرستان کرمانشاه در جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد که به ریاست بهزیستی شهرستان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت آسیب اعتیاد در شرایطی است که به تنهایی تاثیرات مستقیمی بر سایر آسیب ها مانند کارتن خوابی، طلاق، سرقت، بسیاری از کودک آزاری ها، همسرآزاری ها دارد که در اثر ایجاد توهمات بر اثر مصرف شیشه به وجود می آید.

وی خاطر نشان کرد:آمار اعتیاد در استان بالاست ونیاز توجه بیشتر به مقوله زنانه شدن اعتیاد است و باید برنامه های مداخله‌ای در بحث پیشگیری از اعتیاد زنان به شدت پیگیری و با نظارت بیشتری انجام گیرد.

شریفی اضافه کرد: اعتیاد زنان در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین به سطح عام تر رسیده و به تبع فرزندان مادران معتاد آسیب پذیرتر از مردان معتاد هستند و این شرایط زنگ خطری برای خانواده است.

این مسئول با بیان اینکه رشد آمار اعتیاد در بین زنان نیازمند توجه بیشتری است، گفت: اخیرا خانم ملاوردی آماری رو اعلام کرد که بر اساس آن  ۸۳/۶درصد زنانی که معتاد هستند اعلام کردند که قبل از اعتیاد از سیگار و قلیان استفاده می کردند.

وی گفت: باید آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از اعتیاد در مدارس، محلات و دانشگاه ها جدی گرفته شود و همچنین مشارکت سازمان های غیر دولتی و مشارکت های مردمی در خصوص برگزاری کارگاه ها ی آموزشی و ایجاد نمایشگاه ها وجود داشته باشد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار