رئیس واحد روابط عمومی شرکت پالایش نفت کرمانشاه گفت: با شروع طرح مطالعاتی و عملیاتی تولید هگزان پلیمری، پالایشگاه خصوصی سازی شده کرمانشاه در مسیر موفقیتی دیگر قرار گرفت.
کد خبر: ۵۲۳۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰ 12 November 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از ایرنا،محمدرضا امامی نیا  افزود: اکنون ظرفیت مورد نیاز کشور به این محصول راهبردی 30 هزار تن در سال است که تمام آن از خارج از کشور تامین می شود اما با اجرای این طرح در پالایشگاه کرمانشاه می توانیم تا 10 هزار تن در سال را تامین کنیم.

وی گفت: پالایشگاه کرمانشاه به دلیل داشتن واحد پنتان این قابلیت را دارد که واحد جدید به نام هگزان پلیمری را نیز در دل واحد پنتان خود راه اندازی کند.

وی اظهار کرد: هگزان با گرید پلیمری و در واقع همان هگزان عاری از بنزن در صنایع پتروشیمی و روغن کشی کشور کاربرد بسیاری دارد. 

او اضافه کرد: یک شرکت دانش بنیان داخلی از چند ماه پیش نمونه هایی از هگزان پالایشگاه کرمانشاه را گرفته و در موسسه تحقیقاتی خود به صورت پایلوت طرح مورد نظر را روی آن تست 

کرده که خوشبختانه نتایج مثبت آن را نیز دریافت کرده و اکنون تمام تلاش این مجموعه خصوصی سازی شده با همکاری شرکت دانش بنیان بر این است که این طرح را با بالاترین ظرفیت 

ممکن در پالایشگاه کرمانشاه به مرحله اجرا درآید.
رئیس واحد روابط عمومی شرکت پالایش نفت کرمانشاه در ادامه افزود: پتروشیمی پلیمر کرمانشاه اکنون سالیانه به 2 هزار تا 2 هزار و 500 تن هگزان عاری از بنزن نیاز دارد که با راه 
اندازی این واحد در پالایشگاه کرمانشاه تمام خوراک مورد نیاز این پتروشیمی بزرگ در داخل خود استان تامین خواهد شد.

امامی نیا تصریح کرد: صفر تا صد اجرای این طرح، بومی و تولید داخل کشور و البته با سرمایه گذاری کلان بخش خصوصی در پالایشگاه کرمانشاه به مرحله اجرا در خواهد آمد.

او گفت: در این راستا شرح مناقصه طراحی پایه و مشاوره پروژه مذکور منتشر شده و امید است که ظرف پنج ماه آینده طراحی پایه انجام و به دنبال آن پروژه EPC اجرا شود و انتظار می رود که در 2 سال آینده واحد مذکور به بهره برداری برسد.

وی افزود: همت مدیریت جدید شرکت و همکاری کارکنان پالایشگاه خصوصی سازی شده کرمانشاه موجب می شود که این پالایشگاه بیش از پیش در تامین سوخت و سایر محصولات لازم برای منطقه غرب مفید و موثر واقع شود.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار