محمودرضا نیازی در گفتگو با تابناک:
مدیر کل استاندارد کرمانشاه گفت: تمامی آسانسورهای منصوبه باید مورد بازرسی و آزمون ادواری قرار گیرند و کارفرمایان و مجریان پروژه‌های عمرانی و ساخت و سازها موظفند فقط با شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ که اسامی آنها در سایت اداره کل استاندارد کرمانشاه، قرارداد منعقد کنند.
کد خبر: ۵۳۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰ 05 December 2017
محمود رضا نیازی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تابناک افزود: مطابق الزامات استاندارد ملی 1-6303 و دستورالعمل‌هاي جاري در سازمان ملی استاندارد ايران، گواهي تایید صلاحیت صادره توسط شركت‌هاي بازرسي فني تاييد صلاحيت شده به مدت يك سال اعتبار دارد، افزود: آسانسورهاي در حال بهره‌برداري، تحت سرويس و نگهداري مستمر قرار مي‌گيرند.

وی  نشان کرد:استاندارسازی آسانسورها با رویکرد بازرسی ادواری  ضروری ایست وپس از نصب آسانسورها توسط شرکت‌های نصاب مجاز دارای پروانه طراحی و مونتاژ این آسانسورها توسط همین شرکت ها در سامانه "مدیریت بازرسی آسانسور" سازمان ملی استاندارد، جهت ارزیابی به یکی از شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده، ارجاع داده می‌شود.

مدیر کل استاندارد کرمانشاه تصریح کرد:در صورت رویت مغایرت در آسانسور مورد بازرسی با استاندارد مربوطه، موارد برای رفع نقص به نصاب و کارفرما به صورت کتبی اعلام که بازرسی مجدد پس از رفع نواقص صورت می‌گیرد و پس از تایید تاییدیه ایمنی آسانسور، توسط شرکت بازرسی صادر و به شهرداری مربوطه ارسال می گردد.

نیازی تاکید کرد:صدور پایان کار در شهرداری‌ها منوط به گواهی بازرسی آسانسور توسط شرکت بازرسی و تاییدیه اداره کل استاندارد استان استو در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر و بازرسی ادواری سالانه و عدم دریافت گواهی بازرسی، مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان، بهره‌برداران و مدیران ساختمانهای دارای آسانسور است.
وی اظهارداشت:در راستای نظارت بر حسن جریان امور و طرح تکریم ارباب رجوع، شهروندان  می‌توانند در صورت نارضایتی از ایمنی آسانسورهای منصویه دارای گواهی تایید صلاحیت و یا عملکرد شرکت های بازرسی همکار، اداره کل استاندارد کرمانشاه را از طریق تلفن 24 ساعته 1517 و یا سایت اداره کل استاندارد استان به آدرس http://kermanshahstandard.ir (در بخش ارتباط با ما) در جریان قرار دهند تا با متخلفین مربوطه برخورد قانونی صورت پذیرد.منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار