مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه روند امداد‌رسانی به زلزله‌زدگان را تجربه بزرگ برای کشور دانست و گفت: مراسمی گرامیداشت هفته وحدت در مناطق زلزله‌زده استان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۵۳۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹ 05 December 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک به نقل از فارس،حجت‌الاسلام احمد‌رضا حسن‌آبادی ، اظهار داشت: پس از وقوع زلزله اقدامات جمعیت هلال‌احمر آغاز شد و اقداماتی همچون امدادرسانی و توزیع اقلام ضروری و مورد نیاز زلزله‌زدگان صورت گرفت.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از برگزاری جلسه مدیریت بحران به فوریت خبر داد و افزود: بالگردهای حامل محموله‌های کمکی با نیروهای امدادی به منطقه فرستاده شد.

وی تصریح کرد: در میان مردم منطقه حضور یافتیم و نیازهای منطقه را مورد بررسی قرار دادیم تا برنامه‌ریزی مناسب انجام شود و در ساعات نخست، تیم جستجو فعال شد.

حسن‌آبادی با اشاره به مساعدت و همکاری نیروهای سپاه، ارتش و اورژانس در انجام عملیات جستجو، ادامه داد: تیم آواربرداری نیز به فوریت فعالیت خود را شروع کرد.

این مسؤول به انتقال مجروحان توسط بالگرد به مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: تدبیر امورات اموات با هماهنگی دفاتر ائمه جمعه و حوزه‌های علمیه شهرستان‌های محل وقوع زلزله شامل، غسل، کفن و دفن نیز صورت گرفت.

به گفته وی، برپایی خیمه‌های نماز برای زلزله‌زدگان، امداد و نجات، اجرای برنامه‌های فرهنگی، احصای نیازهای ساکنان مناطق زلزله‌زده در هفت شهر و قریب به 2 هزار روستا از دیگر اقداماتی بود که در راستای خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده انجام شد.

حسن‌آبادی به هماهنگی با دفتر مراجع از جمله نماینده آیت‌الله سیستانی اشاره و بیان کرد: بازدیدی از منطقه زلزله‌زده نیز صورت پذیرفت تا کمک‌رسانی لازم براساس احصای نیازها به‌صورت میدانی محقق شود و با ساماندهی سفر نمایندگان ولی‌فقیه سایر استان‌ها به عنوان یک تجربه بزرگ برای کشور،گزارشی جامع تهیه شده است.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اضافه کرد: سفر آیت‌الله معزی، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر در روز سوم انجام گرفت و دیدار با مردم منطقه و شنیدن دغدغه‌های مردم صورت گرفت.

وی سرکشی مقام معظم رهبری از مناطق زلزله‌زده و ساکنان این مناطق  را موجب تسکین آلام مردم این مناطق دانست و اظهار داشت: تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر عملیاتی شدن نیروها بود که موجب بسیج همگانی شد و ساماندهی رسیدگی‌ها بی‌نظیر است.

حسن‌آبادی گرامیداشت هفته بسیج را با محوریت کمک به زلزله‌زدگان عنوان کرد و افزود: مراسمی در راستای گرامیداشت هفته وحدت نیز در این مناطق برگزار می‌شود.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار