معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به ورود توده هوای سرد به جو منطقه گفت: پیش بینی می‌شود برای امشب (دوشنبه) دمای ۱۲ شهرستان استان به کمتراز صفر درجه برسد.
کد خبر: ۵۴۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱ 08 January 2018

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا،علی محمد زورآوند ، به آخرین وضعیت دمایی نقاط مختلف استان اشاره و اظهار کرد: امشب به جزء قصرشیرین و گیلانغرب، دمای هوا در بقیهنقاط استان به کمتر از صفر درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: سردترین نقاط استان طی امشب سنقر و کلیایی و کنگاور با دمای هفت درجه زیر صفر خواهد بود و پس از آن‌ها اسلام آبادغرب نیز با دمای ۶ درجه زیر صفر شب سردیخواهد داشت.

زورآوند افزود: شهر‌های کرمانشاه و دالاهو نیز امشب دمای پنج درجه زیر صفر و روانسر دمای چهار درجه زیر صفر را تجربه می‌کنند.

معاون هواشناسی کرمانشاه یادآوری کرد: همچنین دمای هوا در شهر‌های هرسین، صحنه، جوانرود و پاوه نیز به سه درجه زیر صفر خواهد رسید.

وی با اشاره به دمای هوا در مناطق زلزله زده نیز گفت: علاوه بر دالاهو، دمای شهر ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب نیز به کمتر از صفر درجه می‌رسد به گونه‌ای که ساکنان این مناطق امشببه ترتیب دمای ۲ و یک درجه زیر صفر را تجربه خواهند کرد.

زورآوند افزود: همچنین دمای هوای گیلانغرب و قصرشیرین نیز به ترتیب یک و چهار درجه بالای صفر خواهد بود.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از تداوم سرما و همچنین دمای شبانه زیرصفر درجه برای اکثر نقاط استان تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: با این حال انتظار می‌رود از روزچهارشنبه بتدریج به دمای هوا بخصوص در ساعات روز افزوده شود.

وی در پایان اظهار کرد: تا اواسط هفته آینده پدیده قابل ملاحظه‌ای برای جو استان به جز افزایش ابر و وزش ملایم باد پیش بینی نمی‌شود.

بارندگی‌های سال زراعی جاری در استان کرمانشاه به ۹۳.۱ میلی متر رسیده که نسبت به بارش‌های سال گذشته که ۹۷.۵ میلی متر بود، چهار درصد و نسبت به دوره بلند مدت ۴۴ درصدکاهش داشته است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار