رئیس اداره متوسط اول آموزش و پرورش استان کرمانشاه از آغاز چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در این استان خبر داد.
کد خبر: ۵۵۱۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸ 13 January 2018

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، نشست تخصصی ناظران جشنواره نوجوان خوارزمی در محورهای دست‌سازه، علوم آزمایشگاهی، پژوهش، زبان وادبیات فارسی، زبان خارجه و بازارچه کار و فناوری پیش از ظهر امروز در دبیرستان دخترانه فرزانگان برگزار شد.

رئیس اداره متوسط اول آموزش و پرورش در حاشیه برگزاری چهارمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: در این دوره حد نصاب هر کلاس 24 نفر در پنج کلاس آموزشی‌ است.

ماشاالله پرواره افزود: این جشنواره‌ها براساس سند تحول آموزش و پرورش که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی تابستان 97 برگزار می‌شود، افزود: مرحله آموزشی نیمه نخست بهمن‌ماه 96، مرحله منطقه‌ای نیمه نخست اسفند‌ماه جاری و مرحله استانی نیز نیمه نخست اردیبهشت سال‌ آینده برگزار می‌شود.

پرواره تاکید کرد: 7 هزار و 400 دانش‌آموز دوره متوسطه اول در این جشنواره شرکت می‌کنند و امروز ناظران فنی در دبیرستان فرزانگان در چهار مرحله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی ما خارج کردن دانش‌آموزان از حافطه محوری است تا دانش‌آموزان از کارهای انفرادی خارج شده و کارهای گروهی تیمی داشته باشند که از حالت تک محوری به سمت گفت‌وگو، خود‌اتکایی و خود‌محوری پیش روند.

 

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار