فرماندار پاوه گفت: تاکنون ۲۴ میلیارد ریال تسهیلات بابت تعمیر واحد‌های مسکونی خسارت دیده از زلزله ۲۱ آبان در این شهرستان پرداخت شده است.
کد خبر: ۵۵۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰ 14 January 2018

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا،پرویز ایده پور  در حاشیه حضور در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پاوه به خبرنگار ایرنا افزود: بعد از وقوع زلزله ۲۱ آبان و در راستای کمک به خسارت دیدگان ناشی از اینزمین لرزه و بازدید میدانی کارشناسان بنیاد مسکن، تاکنون ۷۰۰ مورد پرونده تشکیل و در سامانه ثبت شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون ۳۲۰ مورد تسهیلات تعمیر واحد‌های مسکونی خسارت دیده به مبلغ ۲۴ میلیارد ریال پرداخت شده است.

ایده پور گفت: همچنین ۵۸ مورد پرونده تسهیلات ۳۰۰ میلیون ریالی احداث واحد‌های تخریب شده روستایی و ۱۵ مورد شهری تشکیل و به بانک معرفی شده است.

فرماندار پاوه تصریح کرد: به هر یک از افرادی که واحد‌های مسکونی آن‌ها تخریب شده ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان داده می‌شود.

در زلزله ۲۱ آبان ماه سال جاری ۹۰۰ واحد مسکونی شهرستان پاوه دچار خسارت شد که ۳۰۰ واحد نیاز به بازسازی و ۶۰۰ واحد نیاز به تعمیرات دارد.

شهرستان پاوه با ۵۸ هزار نفر جمعیت در ۱۱۲ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیزآسیب کلی و جزئی دیده است.

 

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار