رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: عبور از چراغ زرد راهنمایی و رانندگی همانند عبور از چراغ قرمز ممنوع و در صورت عبور 2 میلیون ریال جریمه دارد.
کد خبر: ۵۷۳۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴ 03 March 2018

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "فضل الله شیری" اظهار کرد: برخی رانندگان هنگام مواجهه با چراغ زرد راهنمایی و رانندگی در تقاطع ها بجای کاستن از سرعت و توقف کردن پشت خط ایست و گذرگاه عابر پیاده با فشار دادن پدال گاز برای گذشتن از تقاطع سرعت خود را افزایش می دهند.

وی افزود: رانندگان وسایل نقلیه ای که با چراغ زرد روبرو می شوند، نباید از خط ایست یا از تراز چراغ راهنمایی و رانندگی عبور کنند.

رئیس پلیس راهور تاکید کرد: خودروهایی که به خط ایست تقاطع و یا چراغ راهنمای و رانندگی نزدیک شده باشند که پیش از عبور از خط ایست و چراغ نتوانند به آسانی توقف کنند در صورت ورود قبلی موظفند به حرکت خود ادامه داده و با رعایت مقررات از تقاطع عبور کنند.

سرهنگ شیری با اشاره به اینکه تقاطع ها جزء حادثه خیزترین نقاط در داخل شهرها هستند که بیشترین پتانسیل را برای روبرو شدن وسایل نقلیه با هم دارند، افزود: چراغ های راهنمایی و رانندگی با هدف حفظ جان شهروندان و تنظیم عبور و مرور در تقاطع ها نصب شده اند و کاربران ترافیک ، رانندگان و عابران پیاده موظفند برای پیشگیری از حوادث ، بطور دقیق فرامین چراغ ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به گله مندی برخی از رانندگان نسبت به افزایش زمان چراغ قرمز در تقاطع ها گفت: زمان چراغ های سبز و قرمز راهنمایی و رانندگی بر مبنای بار ترافیکی معبر و با هدف عبور سریع و ایمن وسایل نقلیه تنظیم شده است.

رئیس پلیس راهور تاکید کرد: برخی از رانندگان در تقاطع های دارای چراغ راهنما ،به اشتباه و از روی عادت غلط وبعضا عجله چراغ مسیر راهنما مسیر مخالف خود را نگاه می کنند که همین امر باعث حرکت زودتر از موعد مسیر خود وعبور از چراع سبز مسیر مخالف خواهد شد.

سرهنگ شیری اظهار امیدواری کرد که گروه اندکی از رانندگان که بعصا مرتکب تخلف رانندگی می شوند با قاطبه شهروندان همراه شوند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار