مدیرعامل تشکل محیط زیستی پیام‌آوران اردیبشهت از مرگ میلیون‌ها قطعه ماهی "قرمز" در ایام نوروز یاد کرد و گفت: تا جایی‌که ممکن است نباید این ماهی‌ها را بخریم و محبوس کنیم.
کد خبر: ۵۷۳۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ 04 March 2018

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا،شیرین خوانساری، اظهار کرد: هرساله برای ایام نوروز میلیون‌ها قطعه ماهی قرمز در کشور از بین می‌رود و مردم فقط بخاطر یک رسم و قشنگی این موجودات را در ظرف آب کوچک محبوس می‌کنند.

وی با بیان اینکه زیستگاه اصلی این ماهی‌ها در آب‌های آزاد شرق آسیا از جمله چین و ژاپن است، عنوان کرد: این ماهی‌ها باید در آب‌های سرد نگهداری شوند، اما شرایط نگهداری و فروش آنها در بازار عید بسیار نامناسب است.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: گاهی صدها قطعه ماهی قرمز در یک ظرف کوچک کنار خیابان عرضه می‌شود و بسیاری از این ماهی‌ها حین جابجایی دچار سکته شده و از بین می‌روند.

خوانساری یادآور شد: به علاوه بلافاصله پس از بازار عید، دیگر این ماهی ها خرید و فروش نمی‌شود و چون سودی برای عرضه کنندگان ندارد از بین می‌روند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بعد از عید مردم ماهی خریداری شده را در آب‌های آزاد رها می‌کنند که این ماهی‌ها ممکن است ویروس داشته باشند و این ویروس را به سایر گونه‌های آبزی منتقل کنند و باعث مرگ و میر آنها شوند.

به گفته این فعال محیط زیست، شرایط نگهداری ماهی در منازل هم بسیار نامناسب است و بسیاری از آنها چند روز بیشتر زنده نمی‌مانند.

مدیرعامل تشکل محیط زیستی پیام‌آوران اردیبشهت معتقد است، در مجموع محبوس کردن یک موجود زنده فقط با هدف زیبایی، و بعد هم نابود شدن آن اصلا از دید محیط زیست کار پذیرفته‌ای نیست و باید تا حد امکان از خرید این ماهی‌ها خودداری کرد.

خوانساری افزود: به علاوه برخی منابع هم نقل کرده اند که ماهی قرمز مربوط به سنت دیرینه ایرانی‌ها برای سفره هفت سین نیست و از کشورهای آسیای شرقی به آیین ما اضافه شده است

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار