نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: وضعیت صنعت نساجی ایران روبه بهبود است.
کد خبر: ۵۷۵۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷ 06 March 2018

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا ، علیمردان شیبانی در همایش تبیین نقش صنایع نساجی و تولید پوشاک در اقتصادمقاومتی و اشتغالزایی استان کرمانشاه که به میزبانی دانشگاه رازی برگزار شد، با بیان اینکه نساجی صنعتی است که تولید نهایی آن نیاز تمام مردم است،اظهارکرد: صنعت نساجی بالاترین ارزش افزوده را در بین تمام صنایع دارد.

وی ادامه داد: در صنعت نساجی می توان با کمترین سرمایه گذاری بیشترین اشتغال را ایجاد کرد.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران به دلایل عدم رشد صنعت نساجی کشور اشاره کرد و گفت: قوانین سخت و دست و پاگیر و قوانین مربوط به کار عملا سرمایه گذاران را از سرمایه گذاری در این صنعت منع می کند، لذا دولت باید قوانین کار را اصلاح کند.

وی به موضوع صادرات در صنعت نساجی پرداخت و عنوان کرد: در صادرات نساجی باید توان رقابت با صنعت نساجی دیگر کشورها را داشته باشیم، یعنی تولیداتی با قیمت پائین و کیفیت بالا داشته باشیم.

وی به همسایگی ایران با 16 کشور دنیا اشاره کرد و گفت: این یک مزیت فوق العاده برای ایران است که 16 کشور مصرف کننده را در اطراف خود دارد. البته صادرات کار فرهنگی می خواهد که باید بستر آن را فراهم کنیم.

شیبانی تاکید کرد: اگر تولیدات نساجی کشور قیمت پایین و کیفیت قابل رقابتی داشته باشند، دیگر شاهد ورود تولیدات چینی و ترکی به کشور نخواهیم بود.

وی با انتقاد از بالا بودن نرخ سود تسهیلات بخش صنعت در کشور، افزود: در هیچ کجای دنیا سود تسهیلات بخش صنعت به پنج درصد هم نمی رسد، اما در کشور ما 17درصد است.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران خاطرنشان کرد: طی سالهای گذشته 98 درصد از صنعت نساجی ایران به دست بخش خصوصی افتاده که این یک خوش شانسی بزرگ برای این صنعت در کشور است.

وی در پایان یادآورشد: حال صنعت نساجی ایران روز به روز درحال بهتر شدن است.


متن ارسال:

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار