محمود رضا نیازی در گفتگو با تابناک:
مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت:در تعطیلات آغاز سال ۱۳۹۷ و افزایش مسافرت‌های نوروزی و از ابتدای سال جاری تعداد ۱۲۰ نازل بنزین، ۴۹ نازل گازوئیل و ۴۴ نازل نفت گاز با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان کرمانشاه مورد بازرسی قرار گرفت که خوشبختانه صحت عملکرد تمامی نازل‌های ارزیابی شده مورد تایید قرار گرفت.
کد خبر: ۵۹۱۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷ 16 April 2018

محمودرضا نیازی، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: بر اساس قانون سازمان ملی استاندارد ایران، کلیه وسایل توزین و سنجش مشمول مقررات استاندارد اجباری در سراسر کشور، باید به صورت دوره‌ای مورد آزمون قرار گرفته تا از هر گونه تخلف و ضرر و زیان از نظر کمی (یا کم فروشی) برای مصرف کننده و توزیع کننده جلوگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: عملکرد نازل‌های سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) یکی از وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد می‌باشد،که به‌منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و کنترل کمی این نازل‌ها طی سال ۹۶ تعداد ۲۲۰۵ مورد آزمون قرار گرفته است.

مدیر کل استاندارد استان اظهار داشت:طی بازرسی‌ها انجام گرفته در سال گذشته، تنها صحت عملکرد ۲ تلمبه موجود در جایگاه‌های عرضه سوخت مایع (بنزین و گازوئیل) با استاندارد ملی مربوطه مغایرت داشت، که این نازل‌ها توسط بازرسان جهت رفع نقص پلمپ گردید و صاحبان این جایگاه‌ها می‌بایست با همکاری بازرسان شرکت ملی پخش نسبت به رفع نقص تلمبه‌ها اقدام نمایند.

ایشان با بیان اینکه اداره کل استاندارد کرمانشاه تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت استاندارد کالا و خدمات مشمول مقررات استاندارد در استان به کار می‌گیرد تا رضایت مردم جلب شود اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق، شفاف و به دور از تشویش حق مسلم جامعه و مردم می‌باشد و امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و جراید استان با معرفی فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان حاکمیتی نظارتی در کنار اعتماد سازی، نقش موثری را ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه داشته باشیم چرا که استاندارد سلامت و ایمنی جامعه را به دنبال دارد.

مدیر کل استاندارد در پایان خاطرنشان نمود: شهروندان در صورت نارضایتی از عملکرد نازل‌های های جایگاه‌های عرضه سوخت مایع و احتمال نقص و کم‌فروشی از شیوه عرضه سوخت در هر یک از جایگاه‌های استان می‌توانند با سامانه ۲۴ ساعته گویای ۱۵۱۷ با اداره کل استاندارد استان کرمانشاه تماس حاصل فرمایند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار