رئیس هیأت کشتی استان کرمانشاه گفت: برادران محبی رغبتی برای ریاست فدراسیون کشتی ندارند چون مسؤولیت پذیرفتن در این مقطع زمانی بسیار سخت و دشوار است.
کد خبر: ۶۷۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹ 05 November 2018

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد‌حسین محبی قهرمان سابق کشتی آزاد ایران، آسیا و جهان که در حال حاضر ریاست هیأت کشتی استان کرمانشاه را برعهده دارد یکی از گوش شکسته‌هایی است که نسبت به برخی از اقدامات رسول خادم ریاست سابق فدراسیون اعتراض داشت.

محمدحسین و برادرش یعنی محمدحسن همیشه مواضع رک و صریحی در قبال مسائل کشتی دارند، آن‌ها که پس از ناکامی تیم‌های کشتی ایران در مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی مجارستان به رسول خادم اعتراض‌های تند و تیزی داشتند حالا پس از استعفای خادم از سمت خود، زمزمه بازگشت‌شان به فدراسیون البته این‌بار در قاموس ریاست به گوش می‌رسد، همین مسئله بهانه‌ای شد تا به سراغ این پیشکسوت بزرگ کشتی ایران برویم و نظرات او را در این خصوص جویا شویم.

محمدحسین محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: رسول خادم در طول 6 ماه 2 بار از سمت خود یعنی ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد، به نظرم وی دیگر خسته شده بود و علاقه‌ای برای اداره فدراسیون نداشت.

*کشتی با مشکلات مالی مواجه است

رئیس هیأت کشتی استان کرمانشاه در پاسخ به این سوال که چرا رسول خادم از سمت ریاست فدراسیون استعفا داد، توضیح داد: کشتی در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه است، به عنوان مثال قبل از آغاز رقابت‌های قهرمانی جهان، اصلا مشخص نبود تیم ایران به این مسابقات اعزام می‌شود یا خیر، حتی بحث بود که تیم با سه کشتی‌گیر راهی رقابت‌ها شود، فکر می‌کنم خادم به این دلیل از سمت خود استعفا داد.

وی در خصوص انتقادهای محمدحسین محبی نسبت به شیوه مدیریت خادم، تصریح کرد: این بحث مهمی است، چون برخی فکر می‌کنند صحبت‌های محمد‌حسن در خصوص خادم بیشتر جنبه شخصی دارد، اگر بنده یا برادرانم از خادم انتقاد می‌کردیم به خاطر کشتی بود نه مسئله ای دیگر، ما می‌گفتیم خادم یا رئیس فدراسیون باشد یا سرمربی تیم ملی، امکان نداشت وی این 2 بخش را به صورت همزمان اداره کند.

محبی با اشاره به جزئیات جلسه شورای فنی کشتی قبل از آغاز بازی‌های آسیایی جاکارتا، اظهار داشت: قرار بود کشتی‌گیرانی که در رقابت‌های انتخابی اول شده بودند به جاکارتا اعزام شوند اما خادم مقاومت کرد و با اعزام برخی از این گشتی‌گیران مخالف بود، حتی بنده این مسئله را به وی تذکر دادم و در جلسه شورای فنی اعلام کردم اگر ملاک رقابت‌های انتخابی تیم ملی است پس چرا نباید به آن احترام بگذاریم و نفرات برتر را به بازی‌های آسیایی ببریم؟.

*خادم به نظرات دیگران اعتقادی نداشت

رئیس هیأت کشتی استان کرمانشاه افزود: خادم اعتقادی به نظرات دیگران نداشت و خودرای بود، کلا دوست داشت به تنهایی کشتی را اداره کند، به عنوان رئیس فدراسیون و سرمربی اختیار تام داشت و به همین دلیل به حرف دیگران اهمیت نمی‌داد.

وی در خصوص برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص انتخاب محمد‌حسن محبی به عنوان رئیس فدراسیون کشتی، گفت: انتخاب من یا محمد حسن برای ریاست فدراسیون کشتی تنها یک گمانه‌زنی است و صحت ندارد، ما به هیچ وجه کاندیدای فدراسیون نیستیم و علاقه‌ای هم به این جایگاه نداریم.

محبی با تاکید بر اینکه محمدحسن در بحث مربیگری تیم‌های ملی بسیار علاقمند است، تصریح کرد: این یک واقعیت است و نمی‌توان کتمان کرد که محمد حسن دوست دارد مربی تیم ملی باشد و در بحث فنی به کشتی کشور کمک کند، به هر حال در بحث مربیگری اگر فدراسیون صلاح بداند، وی در خدمت تیم ملی خواهد بود.

*میزبانی کرمانشاه در رقابت‌های قهرمانی کشور و جام تختی قطعی است

روز گذشته یکی از سایت‌های متعلق به کشتی در خبری عجیب مدعی شد پس از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون، میزبانی کرمانشاه در مسابقات قهرمانی کشور و جام تختی معلق شده است.

محمدحسین محبی با تاکید بر این که کرمانشاه همچنان میزبان مسابقات کشوری و بین‌المللی است، اظهار داشت: پس از اینکه خادم از ریاست فدراسیون استعفا داد لایق و بنی تمیم تا انتخاب سرپرست، فدراسیون کشتی را اداره می‌کنند و براساس صحبت آن‌ها، تمام رقابت‌ها و رویدادهای کشتی برگزار می‌شود، بنابراین مسابقات قهرمانی کشور و جام تختی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه برای میزبانی رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور آماده است، گفت: مدیرکل اداره ورزش و معاونان این اداره‌کل در سفر اخیر خود به قصرشیرین، آخرین شرایط این شهر را برای میزبانی رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور را بررسی کردند که تمامی امکانات و شرایط برای برگزاری این مسابقات مهیا شده است.

 

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار