استاندار کرمانشاه گفت: بازگشایی مرز خسروی تسکینی بر آلام مردم مرزنشین مناطق زلزله‌زده است که از دکتر جهانگیری توقع داریم در این زمینه تاثیرگذار باشند.
کد خبر: ۶۸۵۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲ 29 November 2018

به گزارش خبرنگار تابناک؛ مهندس بازوند-استاندار کرمانشاه- در شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دکتر جهانگیری-معاون اول رییس جمهوردر محل سالن جلسات فرمانداري شهرستان قصرشيرين برگزار شد، افزود: 6 هزار و 300 واحد مسکونی در زلزله سال گذشته در سرپل ذهاب تخریب شد اما شهرداری تاکنون 10 هزار و 400 پروانه ساخت صادر کرده است که به خوبی نشان می دهد که تهدید زلزله، تبدیل به یک فرصت برای عمران و ساخت و ساز شهری است.

وي بيان داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۹۸ ساخت و ساز شهرهای زلزله زده به پایان میرسد که تمام تلاش خود را می کنیم که این زمان کوتاه‌تر شود.

استاندار كرمانشاه اظهار داشت: مجموعه تسهیلات پرداخت شده و سود وام‌های امهال شده قریب به ۱۱هزارمیلیارد تومان است.

وي با بيان اينكه در راستای جبران خسارت به زیرساخت ها تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغ کرده است، گفت: یکی از چالش های اصلی ما در تسریع بازسازی مناطق زلزله‌زده، پس لرزه های متعدد و مستمر در منطقه بوده است.

مهندس بازوند تصريح كرد: هم اکنون تنها ۹ نفر از مصدومان زلزله۶.۴ ریشتری اخیر بستری هستند که خوشبختانه هیچ یک هم با آسیب حادی مواجه نیستند.

استاندار كرمانشاه ادامه داد: هیچ یک از واحدهای ساخته شده توسط دولت، در زلزله ۶.۴ریشتری اخیر آسیب ندیدند که جا دارد از مجموعه بنیادمسکن تشکر کنیم.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار