استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت و ضرورت رعایت اصول پدافند غیرعامل در همه ابعاد مدیریتی گفت: ساختار فعلی پدافند غیرعامل جوابگوی حجم بالای وظایف این سازمان در تدوین و نظارت بر اجرای طرح های پدافند غیرعامل نیست و باید تقویت شود.
کد خبر: ۶۹۹۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸ 06 January 2019

به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل استان که با حضور معاون استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور كه در سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اهمیت حیاتی برنامه های پدافند غیرعامل در راستای مقابله با تهدیدها افزود: تنها یک مدیرکل بدون معاونت و دستیار در استان ها چگونه می تواند هم برای دستگاه های اجرایی برنامه پدافند غیرعامل تدوین کند، هم نظارت دقیق بر اجرای طرح ها داشته باشد.

وي با اشاره به نقاط قوت و ضعف زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه در سال گذشته اظهار داشت: زلزله پارسال کرمانشاه حاوی تجربیات و درس های بسیار ارزشمندی برای رعایت اصول و نکات کلیدی رعایت پدافند غیرعامل برای همه شهرها و استان ها است و باید در قالب های مختلف تجربیات زلزله به دیگران منتقل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در زلزله پدافند غیرعامل هیچ نقشی ایفا نکرد، بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی از قبل تمام سناریوها و تهدیدها را شناسایی کرده و برنامه پیشگیرانه پیش بینی و آماده داشته باشند نه اینکه در زمان بحران خودشان به یک مشکل مضاعف بر بحران تبدیل شوند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رعایت نکردن اصول ساختمان سازی ایمن در جامعه و هجوم گسترده مردم به فروشگاه ها در ایام گرانی ها گفت: در بحث پدافند غیرعامل بیشتر نیازمند انجام کارهای فرهنگی هستیم.

مهندس بازوند آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بحث پدافند غیرعامل را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: تجربه فضای مجازی در بحث زلزله به ما نشان داد، تهیه یک فیلم چند ثانیه ای تمام سرمایه اجتماعی که به حمایت زلزله زدگان آمده بود را ناامید کرد و دستاوردهای دولت را زیرسوال برد، بنابراین فرهنگ سازی و آموزش باید در اولویت پدافند غیرعامل قرار گیرد.

وي در ادامه با اشاره به تخریب بیمارستان اسلام آباد غرب بیان داشت: بیمارستان ها و مراکز درمانی باید امن ترین پناهگاه برای مردم باشند نه اینکه خود تبدیل به یک بحران شوند.

مهندس بازوند همچنین از تمام مدیران دستگاه های اجرایی عضو پدافند غیرعامل خواست، با توجه به اهمیت پدافند غیرعامل در ادارات و دستگاه ها شخصا در نشست های این کارگروه حضور یابند.

استاندار کرمانشاه در ادامه از سازمان پدافند غیرعامل کشور خواست در بحث اجرا و رعایت اصول پدافند غیرعامل ، استان کرمانشاه را پایلوت کشور قرار دهند.

مهندس بازوند در پایان با اشاره به تامین 50 درصد اعتبار تدوین طرح مطالعه جامعه پدافند غیرعامل استان کرمانشاه گفت: دستگاه های اجرایی استان هم اکنون طرح و برنامه ای برای رعایت پدافند غیرعامل ندارد، اگر اتفاقی بیفتد فرمانداران نمی دانند چه کار کنند.

شايان ذكر است مهندس هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه در پایان این جلسه از سوي معاون استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور به دلیل عملکرد خوب مدیریتی در زلزله 7.3 ریشتری با اهدای لوحی از طرف سازمان پدافند غیرعامل کشور مورد تقدير قرار گرفت.

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار