مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از سرریز سد "جامیشان" خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از یک میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کرمانشاه ذخیره است.
کد خبر: ۷۰۹۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷ 29 January 2019

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا،جواد جوادی ، با اشاره به بارندگی‌های خوبی که از ابتدای امسال در سطح استان داشته ایم، افزود: میانگین این بارش‌ها هم اکنون به 458 میلی‌متر رسیده است.

وی آورد این بارندگی برای سدهای استان در سال آبی جاری را 705 میلیون مترمکعب اعلام کرد و ادامه داد: هم اکنون از ظرفیت یک میلیارد و 176میلیون مترمکعبی 9 سد در دست بهره‌برداری استان، یک میلیارد مترمکعب آن پر است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از سرریز سد جامیشان به دنبال بارش‌های خوب 48 ساعت اخیر استان هم خبر داد و تاکید کرد: حجم مخزن این سد 52 میلیون مترمکعب است. البته این سد هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده و جزو 9 سد در دست بهره‌برداری محسوب نیم شود.

جوادی افزود: در سال آبی جاری برخی سدهای دیگر استان از جمله آزادی، سلیمانشاه و ... نیز سرریز داشتند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه بارندگی‌های خوب امسال کسری مخازن زیرزمینی را جبران نخواهد کرد، افزود: قطعا یکسال ترسالی کمبود بارندگی‌های چند سال را جبران نخواهد کرد.

وی عنوان کرد: پر بودن ظرفیت سدهای استان به این معنی نیست که نباید در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشیم.

 

 

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار