معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از کاهش حضور مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های آموزش و پرورش استان در نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۷۳۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸ 09 April 2019

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا،جهانگیر صفری ، با بیان اینکه نوروز امسال 10 هزار و 967 خانوار با جمعیت 39 هزار و 470 نفر در اماکن اقامتی آموزش و پرورش استان اسکان داده شدند، اضافه کرد: نوروز امسال در مجموع 79 هزار و 348 نفر روز مسافر در مدارس و اقامتگاه‌های آموزش و پرورش استان کرمانشاه اسکان پیدا کردند.

صفری ادامه داد: با توجه به بارش‌های اخیر و اطلاع رسانی ستاد بحران برای عدم تردد به استانهای غربی به دلیل احتمال وقوع سیل، خیلی از فرهنگیانی که برای اسکان در اقامتگاه های این استان اقدام کرده بودند، درخواست خود را لغو کردند و شاهد حضور کمتر هموطنانمان در مدارس و دیگر اقامتگاه‌های آموزش و پرورش در نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته بودیم.

وی ادامه داد: در نوروز امسال از نظر تعداد خانوارها و تعداد نفرات اسکان داده شده در اقامتگاه های آموزش و پرورش در مقایسه با نوروز سال گذشته کاهش یازده درصدی را شاهد بودیم، این در حالیست که از نظر مدت اقامت در این اماکن اقامتی افزایش 15 درصدی را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: نوروز امسال 3855 خانوار با 14 هزار و 229 نفر به میزان 29 هزار و 632 نفر روز در سالن‌های ورزشی، کانون ها و برخی از مدارس استان کرمانشاه به صورت رایگان اسکان داده شدند.

وی سپس با اشاره به تجهیز بیش از 1300 کلاس درس در مدارس استان برای اسکان میهمانان نوروزی، اظهار کرد: امسال ۱۵۴ مدرسه و ۱۳۳۴ کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه های آموزش و پرورش استان آماده شده بود.

صفری اضافه کرد: از مجموع کلاسهای درس در نظر گرفته شده برای اسکان میهمانان نوروزی در استان کرمانشاه ۱۱۳ کلاس آن ویژه، ۸۷۸ کلاس گروه "الف" و 343 کلاس گروه "ب" بود.

معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به فعال بودن سه خانه معلم در سطح استان کرمانشاه، افزود: دو مورد از این خانه‌های معلم در شهر کرمانشاه و یک خانه معلم دیگر در شهرستان اسلام آبادغرب، نوروز امسال پذیرای مسافران نوروزی بود.

صفری ادامه داد: علاوه بر مدارس در نظر گرفته شده برای اسکان میهمانان نوروزی، در صورت وجود متقاضی امکان اضافه شدن ۲۰ مدرسه در هر یک از شهرستان های استان برای اسکان مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های آموزش و پرورش فراهم در نوروز فراهم شده بود.

معاون آموزش و پرورش کرمانشاه ادامه داد: اسکان در اقامتگاه های آموزش و پرورش استان از 28 اسفند ماه آغاز و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار