فرمانده قرارگاه اربعین استان کرمانشاه از برپایی سه بیمارستان صحرایی با امکانات بهداشت و درمان در قصرشیرین خبر داد.
کد خبر: ۷۷۴۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳ 25 August 2019

به گزارش خبرنگار  تابناک کرمانشاه، جعفر همتی در جلسه کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین که صبح امروز در محل فرمانداری قصرشیرین برگزار شد گفت: با توجه به پیش بینی ها، امسال بالغ بر یک میلیون و پانصد هزار نفر از مرز خسروی عازم کربلا می‌شوند، لذا باید تمهیدات بهداشت و درمان برای آن‌ها لحاظ شود.

وی با بیان اینکه از نظر زمانی فرصت بسیار کمی داریم افزود: باید تا پایان شهریور ماه زیرساخت‌ها فراهم شود.
همتی تصریح کرد: با همکاری ارتش، سپاه، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، سه بیمارستان در شهرستان برپا خواهد شد.

مشاور استاندار در امور اجرایی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به حجم انبوه تردد جمعیت، ۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ اتوبوس آمبولانس و ۱۰ موتور آمبولانس نیازمند استقرار در قصرشیرین و مرز خسروی است.
در ادامه این جلسه فرماندار قصرشیرین گفت: اربعین فرصتی مناسب برای تقویت زیرساخت‌های بهداشت و درمان شهرستان است.

مرادعلی تاتار افزود: بیمارستان قصرشیرین دارای امکاناتی مناسب، اما فاقد کادر درمانی متخصص و پزشک است.
وی تصریح کرد: مردم قصرشیرین مرز داران وفادار نظام و دارای پیشینه مقاومت و ایثارگری در دفاع از نظام و انقلاب هستند، لذا شایسته خدمات مناسب می‌باشند.

ایشان در پایان با بیان اینکه جمعیت شهرستان شناور و در برخی از فصول سال چند برابر جمعیت فعلی خواهد شد بیان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درخواست داریم نسبت به برطرف نمودن دغدغه‌های درمانی مردم شهرستان توجه ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم در این نشست گفت: این کمیته آمادگی خدمت رسانی به زوار را دارد.
دکتر محمد مرادی افزود: در طول مدت تردد زوار، کادر درمانی مجرب و متخصص در شهرستان به صورت موقت مستقر می‌شوند و آماده خدمات رسانی خواهند بود.

وی از تجهیز درمانگاه خسروی خبر داد و افزود: برای این اقدام، ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
مرادی تصریح کرد: ده پایگاه اورژانس در مسیر قصرشیرین به خسروی، دو پایگاه در محل پارکینگ‌ها و دو بالگرد در مرز مستقر خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در خصوص وضعیت بیمارستان شهرستان قصرشیرین گفت: هم اکنون سه متخصص شامل بیهوشی، اطفال و جراحی در این بیمارستان مستقر هستند و تلاش می‌کنیم از ظرفیت اربعین برای جذب نیرو‌های متخصص برای استان استفاده کنیم.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار