نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب نیروی انتظامی باید مظهر عزت، اقتدار و رحمت باشد که به حمدالله این چنین نیز هست و ماموران خدوم پلیس بارها این موضوع را به اثبات رسانده‌اند.
کد خبر: ۷۸۵۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰ 03 October 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» روز پنجشنبه در دیدار با فرمانده، مدیران و جمعی از کارکنان انتظامی استان که به مناسبت آغاز هفته ناجا در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: پلیس نیرویی محبوب و مردمی در جمهوری اسلامی است که برای سربلندی و اقتدار کشور شبانه روز تلاش می‌کند.
وی با بیان اینکه اهمیت حضور پلیس در جامعه بر کسی پوشیده نیست، افزود: حضور آن‌ها برای شهروندان مایه امید و امنیت مضاعف است به گونه‌ای که حتی نمی‌توان جامعه را یک روز بدون حضور ماموران تصور کرد.

آیت الله علما ادامه داد: تلاش‌های مجاهدانه و خستگی ناپذیر پلیس در عرصه‌های مختلف، از آنان چهره‌ای محبوب ساخته و همه مردم، ماموران انتظامی را از خود و حافظ جان و مال و امنیتشان می‌دانند.

کارکنان پلیس مزین به خصایای نیک اخلاقی هستند.

نماینده، ولی فقیه در استان همچنین، اخلاق مداری و داشتن اخلاق اسلامی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: کارکنان پلیس مزین به این خصایای نیک اخلاقی هستند که باعث مباهات و افتخار است.
وی در عین حال خواستار نگاه همراه با رافت و عطوفت پلیس با افرادی شد که ناخواسته مرتکب جرمی شده اند، چرا که برخورد محترمانه پلیس می‌تواند آن‌ها را متوجه خطا و اشتباهشان کرده و باعث شود تا دیگر دست به چنین اقدامی نزنند.

آیت الله افزود: چنین رفتار‌هایی می‌تواند به افزایش محبوبیت پلیس در جامعه منجر شده و در نهایت باعث همکاری بیشتر ان‌ها با ماموران در راستای افزایش امنیت جامعه شود.
جمهوری اسلامی قدرت اول منطقه است.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، جمهوری اسلامی را قدرت اول منطقه دانست و گفت: تاثیرگذاری ایران در بسیاری معادلات جهانی بر کسی پوشیده نیست و دشمنان نیز به آن اعتراف دارند.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در خصوص شکسته شدن فشار حداکثری آمریکا، گفت: این امر در پس مقاومت ملت بزرگ ایران و افزایش توان نیرو‌های مسلح اتفاق افتاده است.

سیاست‌های آمریکا همه به شکست انجامیده است

آیت الله علما گفت: به اذعان رئیس جمهور آمریکا، این کشور بالغ بر هفت تریلیون در منطقه خاورمیانه و در کشور‌های مقل سوریه، عراق، یمن، فلسطین و ... هزینه کرد، اما هیچ نتیجه‌ای عایدشان نشد و همه سیاست هایشان به شکست انجامید.

نماینده، ولی فقیه در استان همچنین بر تکیه کشورمان به ثروت‌های داخلی و رفع وابستگی به منابع نفتی تاکید کرد و گفت: این حرف را همان ابتدای انقلاب حضرت امام (ره) و پس از ایشان هم رهبر معظم انقلاب مکررا عنوان کرده اند.

وی گفت: بسیاری از کشور‌ها از جمله ژاپن از منابع نفتی برخوردار نیستند، اما در اقتصاد چنین پیشرفتی کرده اند که تنه به تنه قدرتمندترین اقتصاد‌های جهان می‌زنند، بنابریان ما هم باید با اصلاح برخی الگو‌های مدیریتی به این سمت حرکت کنیم.

آیت الله علما در پایان بار دیگر با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات پلیس، فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به کارکنان ناجا تبریک و برای آن‌ها آرزوی موفقیت کرد.
از ۱۱ تا ۱۷ مهر در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار