مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به مطلوب بودن تعرفه‌های بیمه‌ای امسال در بخش کشاورزی، به کشاورزان توصیه کرد: بیمه کردن محصولات خود را فراموش نکنند.
کد خبر: ۷۹۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰ 16 November 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،فرشاد صابری، با بیان اینکه امسال تعرفه‌های متفاوت با تعهدات خوبی برای بیمه کشاورزی در نظر گرفته شده، گفت: امسال با تلاش های صورت گرفته تعهدات را در بخش های مختلف زراعت و باغبانی دو برابر کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: امسال همچنین تعهدات بیمه‌ای در بخش دام نیز افزایش 250 درصدی دارد که این موضوع به نفع دامداران است. به عنوان مثال در حوزه بیمه دام‌های صنعتی پارسال سقف تعهدات بیمه‌ای پرداخت غرامت هفت میلیون تومانی بود که امسال این میزان به حدود 18 میلیون تومان رسیده است.


مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: در بخش ماهیان گرمابی هم با تلاش های انجام گرفته با وجود کاهش 22 درصدی تعرفه حق بیمه در سال جاری، افزایش تعهدات را خواهیم داشت که این نوید خوبی برای آبزی‌پروران است.


صابری با توصیه به کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود، گفت: کشاورزان با مشورت کارشناسان بیمه‌ای می توانند در جریان تعرفه‌های بیمه‌ای امسال قرار گرفته و نسبت به انتخاب تعرفه متناسب با شرایط مطلوب برای محصولات خود اقدام کنند.

وی با اشاره به خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، از کشاورزان استان خواست برای اطمینان خاطر و جلوگیری از خسارات احتمالی، نسبت به بیمه محصولات زراعی و باغی خود اقدام کنند.

صابری سپس با اشاره به آغاز زمان بیمه کشت‌های پاییزه از اول مهر گفت: کشاورزان حداقل تا پایان آذر ماه فرصت دارند نسبت به بیمه کردن محصولات خود اقدام کنند.


صابری ادامه داد: بر اساس پیش‌ بینی‌های هواشناسی صورت گرفته امسال سال زراعی پرخطری را در پیش داریم که این مهم ضرورت اهتمام بیشتر کشاورزان به بیمه کردن محصولاتشان را نشان می‌دهد.


مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تاکنون بیش از 10 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه رفته، گفت: در سال‌های گذشته این میزان تا 200 هزار هکتار هم می‌رفت و امیدواریم امسال شاهد زیر پوشش بیمه رفتن اراضی استان در سطح بیشتری باشیم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار