مسئول گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از انسداد و پلمب حدود ۴۸۰ حلقه چاه در استان از ابتدای امسال خبر داد.
کد خبر: ۷۹۷۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰ 16 November 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،علی جلیلیان  با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه دارای 26 گروه گشت و بازرسی است که 23 محدوده مطالعاتی استان و 10 محدوده مطالعاتی که مشترک با سایر استان‌ها داریم را به طور مستمر پایش می‌کنند، افزود: این پایش تمام دشت‌های استان از شرقی‌ترین نقطه در کنگاور تا غربی‌ترین نقطه در قصرشیرین را پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات انجام شده از سوی این گروه از ابتدای امسال انسداد 180 حلقه چاه غیرمجاز بوده که با انسداد آنها بیش از هفت میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی شده است.

مسئول گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تعداد چاه‌های غیرمجاز استان را حدود پنج هزار حلقه برآورد کرد و یادآور شد: از این تعداد حدود 2700 حلقه چاه مشمول قانون تعیین تکلیف چاه‌ها است که تعیین تکلیف 140 مورد از این چاه‌ها نیز در دست اقدام است.

جلیلیان با اشاره به برنامه‌ای که برای تعیین تکلیف و یا انسداد چاه‌های غیرمجاز استان وجود دارد، تاکید کرد: مهمترین مسئله تامین اعتبارات است، زیرا برای انسداد هر هزار حلقه چاه نزدیک به دو میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی در ادامه از انجام حدود دو هزار مورد نظارت بر چاه‌های مجاز استان برای جلوگیری از تخلفات و اضافه برداشت هم خبر داد و خاطرنشان کرد: این نظارت‌ها منجر به پلمب 299 حلقه چاه و صرفه‌جویی 9 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شد.

به گفته این مسئول، بازدیدها از حدود یازده هزار و 450 چاه مجاز در استان صورت گرفته که 9900 مورد آن چاه کشاورزی است.

مسئول گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال جاری 63 مورد اصلاح پروانه چاه‌ها نیز انجام شده، صرفه‌جویی که از این محل در مصرف آب داشتیم را 1.3 میلیون مترمکعب برآورد کرد.

جلیلیان اشاره‌ای هم به وضعیت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌ها داشت و افزود: به رغم کمبود اعتبارات امسال 118 کنتور هوشمند نصب شده و 130 کنتور هوشمند نیز فروش رفته که به زودی نصب خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون حدود 1524 حلقه چاه در استان دارای کنتور هوشمند است.

مسئول گروه احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه همچنین از توقیف 9 دستگاه حفاری و پمپاژ آب غیرمجاز نیز در استان از ابتدای امسال خبر داد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار