رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تا ۱۰ روز آینده موج آنفلوانزا در سطح استان فروکش می‌کند.
کد خبر: ۸۰۴۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰ 08 December 2019

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،کیوان خاصی با اشاره به فروکش کردن موج آنفلوانزا در کرمانشاه تا ۱۰ روز آینده، اظهار داشت: در تمام رده های سنی افراد مبتلا به آنفلوانزا داشته ایم و مورد جدیدی از مرگ بر اثر این بیماری گزارش نشده است.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات آموزشی و هماهنگی های لازم برای مقابله با این بیماری انجام شده است، افزود: داروی مورد نیاز بیماران مبتلا به آنفلوانزا از مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به اندازه کافی تحویل و در اختیار بیمارستان های مربوطه قرار گرفته است.

رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با وجود اینکه امسال موج سرما حدود ۲ هفته زودتر به کشور وارد شد، ادامه داد: بر اساس سامانه نظام مراقبت سندرمیک آنفلوانزا مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت و درمان درصد بروز بیماری آنفلوانزا در استان کرمانشاه با توجه به فصل سرما طبیعی است.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه آغاز فصل سرما مصادف با شیوع بیماری های تنفسی است، بهترین کار انجام اقدامات پیشگیرانه فردی است.

وی تصریح کرد: اقدامات مناسبی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با همکاری دیگر سازمان ها و ادارات مانند صدا و سیما، رسانه ها خبری ، آموزش و پرورش، دامپزشکی و دیگر ارگان ها انجام شده است.

خاصی خاطر نشان کرد: به بیشتر پزشکان و پرسنل مراکز بهداشتی و درمانی تمام شهرستان های تابعه استان آموزش های لازم ارائه شده است.

رئیس گروه بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه ارائه آموزش های مربوط به عموم مردم با روش های مختلف در حال انجام است، بیان داشت: در خانه های بهداشت به صورت آموزش چهره به چهره این اقدامات انجام می شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار