پیکر «فریده غلامی» از شهدای حادثه سقوط هواپیمای اکراینی در اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) روز پنجشنبه (۲۶ دی ماه) در شهر اسلام آبادغرب با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم تشییع شد.
کد خبر: ۸۱۴۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵ 16 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه  به نقل از ایرنا،این مراسم با حضور هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) مدیران لشکری و کشوری و جمع کثیری از مردم اسلام‌آبادغرب برگزار شد.

غلامی که به همراه رزگار رحیمی همسر و فرزندش در پرواز هواپیمای اکراینی قرار داشتند هفته گذشته پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی مورد اصابت موشک قرار گرفتند و شهید شدند.

فریده غلامی دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته طراحی صنعتی، ورودی ۱۳۸۱ دانشگاه علم و صنعت ایران و در کانادا تکنسین یک شرکت برق بود.

رزگار رحیمی همسر وی از اهالی سقز و دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق- مخابرات دانشگاه علم و صنعت و دانشجوی مقطع دکتری الکترونیک در کشور کانادا بود که به صورت دوره‌ای در دانشگاه اُنتاریو هم تدریس می‌کرد.


ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه، آخرین ثانیه ها برای خداحافظی ابدی ۱۷۶ مسافر طی می شد. در این پرواز ابدی و در کنار سایر مسافران، ۵۲ نفر از دانش آموختگان دانشگاه های کشور هم به چشم می خوردند که بعد از ایران، از کی‌ف اوکراین قصد عزیمت به کانادا را داشتند؛ دیدار با خانواده، برگزاری مراسم ازدواج و نامزدی دلیل اصلی سفر تعداد زیادی از این نخبگان به ایران بود. بعضی از آنها با خانواده عازم ایران شده بودند.


در این میان، دانشگاه های تهران،‌ صنعتی شریف و علم و صنعت بیشترین جان‌باختگان را میان سایر دانشگاه ها داشتند. ۲۸ نفر از این دانش آموختگان جانباخته در این پرواز، زن و ۲۴ نفر دیگر مرد بودند.

 

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار