رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه با بیان اینکه شاهد رد صلاحیت‌ گسترده کاندیداهای اصلاح طلب هستیم، گفت: انتخابات را تحریم نمی‌کنیم، اما با این شرایط، فعلا تصمیم بر این است که در حوزه انتخابیه کرمانشاه لیستی ارائه ندهیم.
کد خبر: ۸۱۵۹۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ 20 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،حشمت الله چقازردی ، با بیان اینکه رد صلاحیت گسترده کاندیداهای اصلاح طلب را شاهدیم، اظهار کرد: در برخی استان‌ها حدود 98 درصد تایید صلاحیت‌شدگان از بین کاندیداهای اصولگرا هستند و سهم اصلاح طلبان بسیار کم است و استان کرمانشاه نیز تقریبا شرایط اینچنینی دارد.

وی این شیوه تایید صلاحیت نامزدها را مغایر با منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان مبنی بر حضور حداکثری در انتخابات دانست و خاطرنشان کرد: وقتی مقام معظم رهبری فرمودند همه باید در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند، می‌توان اینگونه استنباط کرد که همه عقاید و سلایق باید در انتخابات حضور داشته باشند، اما این شیوه تایید صلاحیت با رویکرد و هدف مد نظر ایشان نمی‌خواند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه معتقد است، شیوه درست کشورداری هم همین است که همه سلایق و عقاید در انتخابات حضور داشته باشند و با محدود کردن انتخابات، به اهدافی که مد نظر رهبری است، نمی‌رسیم.

چقازردی درباره پیامدهای این رد صلاحیت‌ها نیز افزود: وقتی در برخی حوزه‌ها اصلاح‌طلبان تا رده دهم نیز تایید صلاحیت نشده‌اند و با این روند مجبور به "بُنجل‌خری" سیاسی می‌شویم که اصلا پسندیده نیست و ما نیز آن را نمی‌پذیریم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در چنین شرایطی کاندیدای چندانی نمانده که اصلاح طلبان بخواهند لیست ارائه دهند، اضافه کرد: البته با وجود همه این مشکلات به هیچ وجه انتخابات را تحریم نمی‌کنیم و بر اساس وظیفه‌ای که برای آینده کشور و نظام داریم پای صندوق رای می‌رویم، اما شاید مجبور شویم رای سفید در صندوق بیندازیم.

چقازردی در خصوص ارائه لیست از سوی اصلاح طلبان در سطح استان کرمانشاه، گفت: با این شرایط، فعلا تصمیم بر این است در حوزه انتخابیه کرمانشاه لیست ندهیم. در خصوص سایر حوزه های انتخابیه نیز هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر در برخی استان‌ها به جهت تعدد نامزدهای تایید صلاحیت شده اصولگرایان، زمینه اختلاف بین آنها فراهم شده که البته شرایط در کرمانشاه به این شکل نیست.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه از تاثیر این رد صلاحیت‌ها بر حضور حداکثری مردم که مورد تاکید مسئولین نظام است نیز یاد کرد و گفت: وقتی تنوع سلایق در تایید صلاحیت‌ها لحاظ نشود، شوق مردم برای مشارکت پایین می‌آید.

چقازردی درباره اینکه احتمال بازگشت تعدادی از این نامزدها با اعلام اعتراض آنها وجود دارد یا نه نیز افزود: بعید می‌دانم تعداد زیادی از این افراد دوباره تایید صلاحیت شوند و برگردند.

گفتنی است: شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان کرمانشاه ذیل جبهه هماهنگی اصلاحات است.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار