کرمانشاه_رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه از پیشرفت ۴۰ درصدی طرح توسعه حرم امام حسین(ع) خبر داد.
کد خبر: ۸۱۵۹۳۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰ 20 January 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از مهر،بهمن صحرایی با اشاره به اینکه اولویت ما در ستاد عتبات عالیات توسعه حرم امام حسین (ع) است، اظهار داشت: خیرین و مردم کرمانشاهی باید بدانند که نذورات آنها به عراق تحویل داده نمی‌شود، بلکه به اشتغال و تولید تبدیل می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کار بازسازی عتبات عالیات کمک به اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال است، افزود: باید فرهنگ‌سازی وسیعی در این زمینه انجام شود، زیرا که مردم تصور می‌کنند نذورات آنها به مردم عراق تحویل داده می‌شود.

این مسئول بیان داشت: با نذورات مردمی امکانات رفاهی زوار اربعین در کربلا فراهم می‌شود و توسعه حرم امام حسین (ع) با الحاق صحن حضرت زینب (س) در حال ساخت و ساز است و هیچ گونه خللی هم تاکنون در آن ایجاد نشده است.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته کارهای زیر ساختی توسعه حرم امام حسین (ع) انجام شده است، تصریح کرد: توسعه حرم امام حسین (ع) ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی برنامه زمانبندی تا دو سال آینده صحن و سرای حضرت زینب (س) که ملحق به حرم امام حسین (ع) است تکمیل می‌شود.

صحرایی با اشاره به اینکه طی دو سال آینده حرم امام حسین (ع) چهارده برابر گسترش پیدا می‌کند، بیان کرد: هموطنانی که امسال به اربعین مشرف شدند مشاهده کردند که کار با چه عظمتی از خیمه گاه تا تل زینبیه این فاز در حال احداث و انجام است.

وی تاکید کرد: توسعه عتبات عالیات با نذورات مردمی انجام می‌شود و ریالی از بودجه و هزینه دولت نیست و مردم خیر کرمانشاهی همراه با تمام خیران در سراسر کشور در این امر بزرگ مشارکت دارند.

 

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار