مدیر پایگاه جهانی بیستون گفت: در نوروز ۱۳۹۹ بازدیدکنندگان از مجموعه جهانی بیستون می‌توانند کتیبه باستانی بیستون را از نزدیک ببینند.
کد خبر: ۸۲۲۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰ 12 February 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،صامت اجرایی، به انجام برخی تحولات در مجموعه جهانی بیستون برای نوروز 1399 اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، بزودی داربستی که به منظور انجام مطالعه و فعالیت‌های پژوهشی مقابل کتیبه نصب شده را ساماندهی خواهیم کرد.

وی افزود: در نظر داریم تا با مقاوم سازی، کف سازی و مناسب سازی این داربست آن را برای بازدید گردشگران از کتیبه آماده کنیم.

مدیر پایگاه جهانی بیستون تصریح کرد: البته در این ایام امکان بازدید همه گردشگران از کتیبه امکانپذیر نیست و بازدید از آن هم بصورت بلیط فروشی خواهد بود.

وی اعلام کرد: گردشگرانی که قصد بازدید کتیبه از نزدیک را دارند، جدای از مبلغی که به عنوان ورودی مجموعه جهانی پرداخت می‌کنند، باید مبلغ دیگری را نیز برای بازدید از کتیبه پرداخت کنند.

اجرایی بابیان اینکه این برای اولین بار است که امکان مشاهده کتیبه تاریخی بیستون از نزدیک برای گردشگران فراهم می‌شود، تاکید کرد: مقدمات کار در حال انجام بوده و اعتبار مورد نیاز برای انجام این فعالیت تامین شده است.

وی افزود: در ایام نوروز گردشگران در قالب گروه‌های 10 نفره می‌توانند کتیبه را از نزدیک ببینند.

مدیرپایگاه جهانی بیستون در ادامه اعلام کرد: برای گردشگرانی هم که نمی‌توانند کتیبه را از نزدیک ببینند، همانند سال گذشته دوربین‌هایی را در محوطه مستقر خواهیم کرد تا از طریق دوربین آن را مشاهده کنند.

کتیبه بیستون بخشی از تحولات سیاسی، اجتماعی، مذهبی و فرهنگی دوران حکومت داریوش اول بر امپراطوری هخامنشی را بیان می‌کند.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار