رییس انجمن انبوه سازان مسکن کرمانشاه با اشاره به رکود حاکم بر بازار مسکن و ساخت و ساز، از فعال بودن تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد انبوه‌سازان استان خبر داد.
کد خبر: ۸۲۲۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵ 12 February 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،منصور طاقه‌ای، با اشاره به فعالیت حدود دو تا سه هزار انبوه ساز در استان، گفت: از این تعداد حدود 200 نفر عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان هستند.

وی با اشاره به رکود کار انبوه سازان استان گفت: در حال حاضر مشکلاتی مانند رکود مسکن و گرانی مصالح موجب شده عملا حدود 70 تا 80 درصد انبوه سازان فعالیت خود را متوقف کنند. با این شرایط هم اکنون 20 تا 30 درصد انبوه سازان فعالند و آنها نیز با مشکلات عمده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

رییس انجمن انبوه سازان مسکن کرمانشاه، گرانی مصالح را یکی از مشکلات کار انبوه سازان استان عنوان کرد وافزود: مصالح ساختمانی از 100 تا بعضا 500 درصد افزایش قیمت داشته و قطعا این میزان افزایش قیمت بر کار انبوه سازان تاثیر مستقیم دارد.

طاقه ای تصریح کرد: علاوه بر گرانی و رکود، مشکل دیگر قوانین دست و پاگیر است که مانعی بر سرراه انبوه سازان شده است.

وی با بیان اینکه 95 درصد پرونده انبوه سازان راهی ماده 100 می‌شود، گفت: در گذشته هر مشکلی در ساخت و ساز بود با ارجاع به ماده 100 رفع می‌شد، اما در حال حاضر با سخت گیری های بیشتر در ماده 100 عملا پرونده ها به مشکل برخورده است.

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان یادآور شد: تاکید ما هم اجرای قانون است، اما پیشگیری در زمینه تخلفات بهتر از ارجاع آنها به ماده 100 است و باید از قبل از بروز تخلف پیشگیری شود، نه این ساختمان ساخته شده و بعد پرونده تخلف آن به ماده 100 ارجاع شود.

طاقه ای اضافه زیربنا و اضافه طبقه را عمده تخلفات پرونده های ماده 100 انبوه سازان استان عنوان کرد وافزود: در موارد بعدی کسر پارکینگ هم جزو تخلفات شایع است، اما مسئله این است باید با تشدید نظارت ها از بروز این تخلفات پیشگیری شود، نه اینکه اجازه کار بدهند و بعد پیگیر رفع تخلفات ساختمان احداث شده شوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار