ناظر گمرکات استان کرمانشاه از صادرات ۲.۲ میلیارد دلار کالا از مرز‌های استان در سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۸۳۶۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ 06 April 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا،خلیل حیدری ، اظهار کرد: سال گذشته دو میلیارد و 201 میلیون دلار کالا از مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد که از نظر ارزشی حدود 24 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک کرمانشاه وزن کالاهای صادر شده در سال گذشته را نیز بیش از پنج میلیون و 600 هزار تن اعلام کرد که نسبت به سال 1397 تغییر چندانی نداشته است.

حیدری مقصد عمده کالاهای صادراتی از مرزهای استان را کشور عراق عنوان کرد و گفت: به طور معمول حدود 30 تا 35 درصد صادرات ایران به عراق از طریق مرزهای استان کرمانشاه انجام می‌شود.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت فعالیت مرزهای استان در شرایط شیوع بیماری کرونا داشت و تاکید کرد: هم اکنون مرز "پرویزخان" تنها مرز فعال استان است که بار سایر مرزها را به دوش می‌کشد و روز گذشته حدود 850 کامیون کالا از این مرز صادر شد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه با بیان اینکه واردات کالا از این مرز نیز انجام می‌شود، یادآور شد: این واردات شامل دو قلم کالا شمش و ضایعات کاغذ است.

حیدری دلیل محدودیت صادرات از سایر مرزها را تصمیم طرف عراقی به ویژه بخش عرب نشین این کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا دانست و افزود: در بخش کردنشین نیز فقط سه مرز پرویز خان، باشماق و پیرانشهر باز است، زیرا طرف عراقی در این مرزها می‌تواند در سمت خود پروتکل بهداشتی و مسائل قرنطینه‌ای را لحاظ کند و امکانات لازم در این خصوص را دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار