مختار احمدی در گفتگو با تابناک:
مدیر اشتغال و کارآفرینی تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از آغاز ثبت نام کار فرمایان متضرر از کرونا برای دریافت تسهیلات در استان خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا اقدام کنند.
کد خبر: ۸۵۱۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 18 May 2020

مختار احمدی در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار داشت: ارسال پیامک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تسهیلات کرونا، شرط ثبت نام تسهیلات نیست و تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

وی با بیان اینکه همه کارفرمایان واجد شرایط می توانند در بخش کرونای سامانه کارا درخواست خود را ثبت کنند، یادآور شد:به زودی بخش شکایات در سامانه فعال می شود تا اگر سیستم اجازه ثبت درخواست به فردی را نداد، اطلاعات خودشان را در سامانه وارد کنند و رسیدگی لازم انجام شود.

احمدی ادامه داد: راهنمای ثبت نام متقاضی، شرایط و ضوابط و رسته فعالیت هایی که تسهیلات به آنها تعلق می گیرد در سامانه کارا و بخش تسهیلات کرونا درج شده و قسمت شکایات و اعتراض ها هم در حال راه اندازی است.

این مسئول با بیان اینکه تعداد ۲۰ بانک و موسسه مالی برای دریافت تسهیلات در سامانه قابل انتخاب هستند،تصریح کرد: به ازای هر نفر از نیروی انسانی کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال و به ازای هر کارگر کارگاه‌هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد تعلق می‌گیرد که این واحدها باید بعد از دریافت پیامک به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام کنند.

‌مدیر کارآفرینی و اشتغال، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه تاکید کرد: پس از ثبت نام، واحدهای صنعتی از طرف وزارت تابعه خود مورد تایید نهایی قرار گرفته و پس از تایید نهایی، به بانک‌های عامل مراجعه و تسهیلات خود را از هفته دوم خرداد دریافت کنند.

 
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار