علی کاوه در گفتگو با تابناک:
فعال رسانه ای و فرهنگی کشور گفت: صفحه اینستاگرامی فردی که در کرمانشاه با استفاده از بستر فضای مجازی و به کار بردن ترفندهای مختلف اقدام به اخاذی و تهدید می کرد از دسترس خارج شد.
کد خبر: ۸۷۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ 06 July 2020

علی کاوه ملقب به هکر کلاه سفید در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار داشت: فردی به نام یوسف لعلی با اخاذی و تهدید در فضای مجازی موجب رعب و وحشت همشهریان شده بود که با پیگیری ها و فعالیت شبانه روزی اینجانب صفحه اینستاگرامی او از دسترس خارج شد و هم اکنون این فرد تحت تعقیب قضایی قرار دارد.

 وی در ادامه بیان داشت: این فرد پس از اخاذی از شهروندان خود را پرسنل نیروی انتظامی و مدافع حرم معرفی می کرد و با این ترفند از شکایت کاربران و مالباختگان جلوگیری می کرد. فرهنگ سازی رکن ابتدایی استفاده از برخی تکنولوژی ها و همچنین بستر فضای مجازی است که متاسفانه این عدم فرهنگ سازی سبب شده برخی از نوجوانان و جوانان با دنبال کردن صفحات اینفلوئنسرهای اینستاگرامی دچار آسیب ها و معضلات اجتماعی شدیدی شوند.

 هکر کلاه سفید در پایان خاطر نشان کرد: پلیس فتا همواره در حال رصد فضای مجازی و برخورد با هنجارشکنان است که این اقدامات سبب تحکیم بنیان خانواده ها می شود. متاسفانه عدم استفاده مناسب از فضای مجازی می تواند برخی از نوجوانان و جوانان را در رویای دروغین خود غرق نماید و آن ها را در گنگی عظیمی فرو برد و این رویای دروغین متاسفانه توسط افرادی خلق می شود که با ایجاد سایت های شرط بندی و توهین به مردم در حال پر کردن جیب های خود هستند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار