مهناز فتاحی در گفتگو با تابناک:
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان کرمانشاه گفت:مراکز فراگیر کانون پرورش فکری کتاب‌های بریل را برای استفاده‌ از اعضای دارای نیاز ویژه در اختیار آنان می‌گذارد.
کد خبر: ۸۸۴۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰ 05 August 2020

مهناز فتاحی در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار داشت: ۵۰ عنوان کتاب بریل به دو مرکز فراگیر کانون پرورش فکری در شهر کرمانشاه اضافه شدتا کودکان و نوجوانان دارای نیاز ویژه بتوانند از محصولات فرهنگی کانون استفاده کنند.

وی افزود: کودکان دارای نیاز ویژه و در این میان اعضای روشندل، به عنوان بخشی از اعضای کانون، نیازمند استفاده از امکانات کانون هستند.

مدیر کل کانون استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی ناخواسته مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان، فضای مجازی راه ارتباطی موثری برای ارتباط کانون با مخاطبان خود است که در این زمینه محتوای قابل توجهی در این روزها تولید و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است و به همین منظور برخی از مجلات و کتاب‌ها در اختیار مرکز فراگیر کانون استان قرار گرفته تا با رعایت شرایط ایمنی و فاصله‌گذاری اجتماعی در اختیار اعضا قرار بگیرد.

فتاحی تصریح کرد:کانون طی روزهای اخیر ۵۶ عنوان کتاب ناشران مختلف را در کنار ۷ عنوان از کتاب‌های کانون، ۵۰ عنوان کتاب بریل برای استفاده کودکان و نوجوانان نابینا، ۲۰ عنوان کتاب آوای کانون و دو عنوان نشریه آفرینش کودکی و نوجوانی به تمامی استان‌های کشور ارسال کرده است.

به گفته این مسئول،کتاب‌های ارسالی همزمان با آغاز فعالیت‌های تابستانی، در قفسه‌های کتاب مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری قرار گرفت.

وی ابراز داشت:همچنین از هر عنوان کتاب ۵هزار نسخه با هدف تامین نیازهای مطالعاتی اعضای کانون و حمایت از ناشران حوزه کتاب کودک و نوجوان خریداری شده است که به‌نسبت تعداد مراکز کانون به هر استان اختصاص می‌یابد و کتاب‌های خریداری‌ شده شامل آثار حوزه خردسال، کودک و ‌نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به عنوان کتاب‌های مناسب این حوزه انتخاب شده است و در قالب طرح تمیم (تامین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرد.

فتاحی گفت:این طرح به شکل فصلی اجرا می‌شود و علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده شده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، در هر فصل به مراکز ارسال خواهد شد.

 

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار