فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی گفت: با رفع شدن مشکلات آلودگی آب روستا، اکنون اوضاع در روستای شیخ صله آرام است و مردم از آب لوله کشی منازل خود استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۸۹۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶ 15 September 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا؛یدالله شکری ، بااشاره به رفع مشکل آلودگی آب شرب مردم روستای شیخ صله، اظهارکرد: پس از شناسایی منشا اصلی آلودگی آب شرب مردم این روستا، چشمه ای که آب منبع آب روستا را تامین می‌کرد، کاملا بهسازی و بازسازی شد تا آب فاضلاب خانه‌های اطراف به آن ورود نکند.

وی تصریح کرد: همچنین منبع آب روستا نیز کاملا لایروبی، شستشو، آبگیری و دوبار هم کلرزنی شد، از آن نمونه گیری انجام گرفت که نتیجه آزمایشات حاکی از آن بود که آب منبع آب فاقد هرگونه آلودگی است.

فرماندار ثلاث باباجانی تاکید کرد: دراین راستا، از دیروز(24 شهریور) به مردم اعلام کردیم که می‌توانند از آب لوله کشی منازل خود برای شرب استفاده کنند.

شکری اضافه کرد: در حال حاضر هم از محل اعتبارات و بکارگیری تجهیزات و امکانات دهیاری و بخشداری منطقه، ایجاد شبکه فاضلاب برای خانه‌هایی که در اطراف چشمه قرار گرفته‌اند، درحال انجام است.

وی افزود: البته بنا داریم در دراز مدت، در بالا دست روستا توسط آب منطقه ای یک چاه عمیق حفر شود و آب آن را به منبع آب روستا وصل کنیم و آب شرب مردم روستا از این طریق تامین شود و چشمه را حذف کنیم.

فرماندار ثلاث باباجانی با بیان اینکه طی روزهای گذشته هیچ مورد جدیدی از مسمومیت بین اهالی روستا گزارش نشده، گفت: در حال حاضر اوضاع در روستای شیخ صله آرام است و مردم از آب لوله کشی منازل خود استفاده می‌کنند.

تعدادی از اهالی روستای شیخ صله هفته گذشته دچار مسمومیت شدند که علت آن مصرف آب آلوده اعلام شد. در پی این حادثه از مردم روستا خواسته شد از آب لوله کشی استفاده نکنند و آبرسانی به روستا به صورت سیار انجام می گرفت.

روستای مرزی شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی استان کرمانشاه 570 خانوار با 2500 نفر جمعیت دارد.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار