مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت:در صورتی که رانندگان اتوبوس بین شهری، اقدامات لازم در شناسایی مسافران کرونایی را انجام ندهند، مجازاتی همچون یک‌سال لغو مجوز رانندگی و همچنین جریمه نقدی برای آنان در نظر گرفته می‌شود.
کد خبر: ۹۱۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ 25 November 2020

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل ازفارس؛فریبرز کرمی، اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تأکید بر دستورالعمل‌های بهداشتی در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای با نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه نظارت بر وظیفه شرکت‌های مسافربری در استعلام وضعیت سلامت مسافران به‌صورت جدی اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه فروش بلیت و صدور صورت وضعیت مسافری منوط به رعایت دستورالعمل‌های اجرایی است، اضافه کرد: فروش بلیت بدون استعلام کد ملی در سایت وزارت بهداشت اکیدا ممنوع و سوار کردن مسافر بدون بلیت حتی در بین راه ممنوع است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه ادامه داد: فروش بلیت با رعایت فاصله اجتماعی در اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها صرفا صندلی کنار شیشه و در سواری‌ها بین شهری صرفا سه نفر مجاز است.

وی افزود: مسافران جاده‌ای که قصد سفر با ناوگان مسافربری عمومی را دارند پیش از سفر از طریق سایتwww.safarvip.com به وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل کنند.

کرمی یادآور شد: در صورتی که رانندگان اتوبوس بین شهری، اقدامات لازم در شناسایی مسافران کرونایی را انجام ندهند، مجازاتی از همچون یک سال لغو مجوز رانندگی و همچنین جریمه نقدی برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار