فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: حضور به موقع پلیس در صحنه‌های مختلف و اقتدار دستگاه قضایی در برخورد با مجرمان، فضا را برای آنها بسیار ناامن کرده به گونه‌ای که خودشان هم به این نتیجه رسیده‌اند که دیر یا زود تسلیم قانون می‌شوند.
کد خبر: ۹۴۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴ 23 February 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا؛سردار «علی اکبر جاویدان»  در دیدار با مدیرکل اداره زندان های استان کرمانشاه که در دفتر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: امنیت و حفظ و ارتقا آن مقوله ای است که در هر جامعه ای از اهمیت وافری برخوردار بوده و مسوولان حکومتی به دنبال دست یابی به آن هستند.

وی با بیان اینکه هدف اول پلیس پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش سطح امنیت جامعه است، گفت: برای رسیدن به این مهم همکاران پرتلاش ما در کنار سایر نیروهای امنیتی شبانه روز تلاش می کنند و خوشبختانه تاکنون نیز نتایج خوبی حاصل شده است.

سردار جاویدان گفت: امروز اشراف اطلاعاتی پلیس در عالیترین سطح خود قرار دارد به گونه ای که قادر است مجرمان را در کیلومترها دورتر از محل وقوع جرم شناسایی و دستگیر و یا از وقوع بسیاری اتفاقات ناگوار دیگر جلوگیری کند.

این مقام عالیرتبه انتظامی با بیان اینکه کرمانشاه استانی ناامن برای مجرمان و خلافکاران است، گفت: تلاش همه دستگاه های امنیتی و همچنین مقامات قضایی مقابله جدی با این افراد است که با هر نیت و انگیزه ای سعی در دستیابی به اهداف مجرمانه خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: کرمانشاه خوشبختانه از امنیت مطلوبی برخوردار است و معدود جرایم خشن نیز به سرعت توسط پلیس کشف و با مجرمان برخوردهای لازم از سوی دستگاه قضایی انجام می شود.

سردار جاویدان، همچنین با قدردانی از تلاش های مسوولان زندان های استان، گفت: بخشی از زندانیان ناخواسته و روی لحظه ای غفلت مرتکب جرم می شوند که خوشبختانه اقدامات فرهنگی مناسبی برای اصلاح آنها انجام می شود.

اصلاح و توانمندسازی زندانیان مهمترین برنامه های سازمان زندان هاست

«حمیدرضا پوریانی» مدیرکل اداره زندان های کرمانشاه نیز در این دیدار، اصلاح رفتار زندانیان و فراهم کردن شرایطی برای زندگی سالم آنها در ادامه را از مهمترین اهدافی دانست که هم اکنون دنبال می شود.

وی گفت: بسیاری از افراد زندانی قابل اصلاح بوده و در مشاوره های انجام شده مشخص شده می توان با اقدام فرهنگی آنها را دوباره در مسیر سالم زندگی قرار داد.

پوریانی با بیان اینکه حدود ۵۶ درصد زندانیان پس از آزادی بازگشت مجدد به این مکان دارند، تصریح کرد: در کنار اصلاح نوع رفتار و زندگی زندانیان، توانمندسازی آنها و ایجاد مهارت اشتغال یکی دیگر از مواردی است که در زندان ها با جدیت دنبال می شود.

وی همچنین از تلاش های فرمانده و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از جرایم در سریعترین زمان ممکن کشف و یا از وقوع آنها جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور مقتدرانه پلیس و دستگاه قضایی در جامعه عرصه را بر بسیاری از مجرمان تنگ و امنیت خوبی را ایجاد کرده است.

پوریانی در پایان از پلیس و دستگاه قضایی به عنوان ۲ بال امنیت بخش در جامعه یاد کرد و گفت: هرقدر هم افزایی میان این دستگاه ها بیشتر باشد امنیت نیز پایدارتر خواهد بود.منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار