رییس پلیس راه نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس سه سناریو برای سفر‌های نوروزی دارد، گفت: فرضیه نخست کاهش شیوع کرونا و افزایش سفر‌های نوروزی است که در آن نزدیک به ۳۵۰۰ گشت پلیس در جاده‌های کشور مستقر خواهند شد.
کد خبر: ۹۴۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴ 02 March 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه به نقل از ایرنا، سرهنگ "هادی امیدوار" روز سه شنبه در نشستی با روسای پلیس راه استان‌های غرب کشور که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: برای ایام نوروز سه فرضیه پیش روی ماست که برای همه آن‌ها تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: فرضیه نخست کاهش بیماری کرونا و افزایش سفر‌های نوروزی است که سه هزار و ۵۰۰ گشت پلیس همراه با تیم‌هایی از سایر دستگاه‌های خدمات رسان مانند هلال احمر، حمل و نقل و... در جاده‌های کشور با محوریت نقاط حادثه خیز حضور خواهند داشت.

رئیس پلیس راه نیروی انتظامی یادآور شد: در فرضیه دوم اوج گیری بیماری کرونا در ایام نوروز ۱۴۰۰ مطرح است که در این خصوص اگر لازم باشد بنا بر تدبیر ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های جدیدی نظیر منع تردد به استان‌های دیگر اعمال خواهد شد.

سرهنگ امیدوار افزود: اگر فرضیه دوم شکل واقعی به خود گرفته و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کند، همانند نوروز ۱۳۹۹ تیم‌های پلیس در ورودی و خروجی شهر‌ها مستقر و از ورود خودرو‌های غیربومی جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فرضیه سوم نیز گفت: در این فرضیه که با توجه به شرایط فعلی محتمل به نظر می‌رسد محدودیت‌های اعمال شده فعلی در ایام نوروز پیش رو هم ادامه یافته و کماکان سفر به استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر و جزایر کیش و قشم ممنوع خواهد بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص شدت و ضعف اعمال محدودیت‌ها در ایام نوروز منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

سرهنگ امیدوار در ادامه یکی از برنامه‌های پلیس راه کشور برای سال ۱۴۰۰ را افزایش گشت‌های جاده‌ای و ملموس بودن حضور ماموران پلیس عنوان کرد و گفت: در همین راستا تیم‌های ما در مقابل پلیس راه‌ها و ابتدای ورودی و خروجی شهر‌ها نیز مستقر خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۱۳۰۰ تیم پلیس روزانه در جاده‌های کشور حضور دارند، گفت: طبق برنامه ریزی ها، کاهش ۱۲ درصدی تلفات جاده‌ای با جدیت از سوی پلیس راه دنبال می‌شود، هرچند دیگر دستگاه‌های مسوول هم باید به پلیس در راستای اجرای آن کمک کنند.

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار