مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه از ثبت بیش از ۹۵ هزار میلیارد ریال درخواست سرمایه‌گذاری در سامانه پنجره واحد کرمانشاه طی سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۹۵۳۶۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴ 07 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک کرمانشاه   به نقل از ایسنا،فرید خلیلی ، از ثبت 3258 درخواست سرمایه‌گذاری در سامانه پنجره واحد استان در سال 1399 خبر داد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری این درخواست‌ها در صورت تحقق حدود 95 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی آنها 38 هزار و 495 نفر است.

وی بیشترین تعداد درخواست سرمایه‌گذاری با سهم 48 درصدی را مربوط به حوزه صنعت با 1557 مورد و سرمایه‌گذاری بیش از 51 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 22 هزار نفر دانست و عنوان کرد: سهم بخش کشاورزی از این درخواست‌ها 42 درصد با سرمایه‌گذاری 40 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 12 هزار نفر و 10 درصد و سهم بخش خدمت با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از سه هزار نفر است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه با بیان اینکه نزدیک به 65 درصد این درخواست‌ها یعنی 2121 مورد پاسخ مثبت دریافت کرده اند، میزان سرمایه‌گذاری این درخواست ها را 70 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی آن را حدود 27 هزار نفر اعلام کرد.

خلیلی تاکید کرد: 778 درخواست بنا به دلایل مختلف رد شده و 359 درخواست نیز در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد درخواست‌های مثبت با سهم 68 درصد مربوط به حوزه صنعت بوده، یادآور شد: 66 درصد درخواست سرمایه‌گذاری در حوزه خدمات و 38 درصد در حوزه کشاورزی نیز مجوزهای لازم را اخذ و پاسح مثبت دریافت کردند.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه همچنین از راه‌اندازی بخش کنترل پروژه در سامانه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان در سال گذشته هم یاد کرد و گفت: با راه‌اندازی این بخش هر درخواستی که پاسخ مثبت دریافت کند به صورت اتوماتیک وارد بخش کنترل پروژه شده و روند پیشرفت آن به صورت مستمر رصد می‌شود.

به گفته خلیلی، متقاضی ملزم است چند وقت یکبار روند پیشرفت کار را در سامانه اعلام کند که البته این موضوع باید توسط دستگاه ناظر هم تایید شود تا خروجی کامل و صحیحی داشته باشد.

 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار