مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: چهارمین مرحله آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسبت دهه ولایت، امامت و در عید سعید غدیرخم در این مرحله ۱۰ زندانی کرمانشاهی آزاد و به آغوش گرم خانواده برگشتند.
کد خبر: ۹۸۲۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱ 29 July 2021

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از فارس رسول بهرامی‌‌پور در حاشیه مراسم چهارمین مرحله آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسبت دهه ولایت، امامت و در عید سعید غدیرخم که در زندان مرکزی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: بسیج حقوقدانان استان مفتخر است در سال‌جاری نهضت آزادسازی زندانیان را به صورت ماهیانه ادامه داده و تاکنون ۲۸ زندانی کرمانشاهی را در چهار مرحله آزاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح به دنبال باز سازگاری و باز اجتماعی شدن زندانیان و اصلاح آنان به عنوان مهمترین هدف حقوق کیفری و دستگاه عدالت کیفری از اعمال مجازات‌ها و حفظ کانون گرم خانواده‌های دارای مشکلات مالی هستیم، افزود: در کنار آن هم به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و نیز کاهش حجم پرونده‌های مفتوحه دستگاه قضایی کمک می‌کنیم و از همه مهمتر نهادینه کردن فرهنگ آزادسازی زندانیان به عنوان یک کار خیر و خداپسندانه در جامعه است که خوشبختانه در این حوزه‌ها نقش‌آفرینی موثری داشته‌ایم.

مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: همچنین گروه‌های جهادی حقوقدانان بسیجی نیز با حضور در زندان مرکزی کرمانشاه به مشاوره‌های حقوقی و قضایی به زندانیان پرداختند و تیم‌های معاونت بهداشت و درمان سپاه استان نیز شامل پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک در زندان حضور یافته و خدمات‌رسانی پزشکی و درمانی به زندانیان دادند که کار بسیار ارزشمند بود و مورد استقبال مسؤولین زندان و زندانیان قرار گرفت.

مدیر کل زندان‌های استان کرمانشاه هم در  در این مراسم، اظهار داشت: سازمان بسیج حقوقدانان به صورت جهادی و خارج از وظایف ذاتی خود کمک کار سازمان زندان‌هاست و تنها نهادی است که در سطح استان مازاد بر وعده‌های خود به زندان‌ها و زندانیان خدمات‌رسانی کرده است.

حمیدرضا پوریانی با تشکر از اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان در اجرای نهضت آزادسازی زندانیان خطاب به زندانیان مشمول آزادی،گفت: قدر آزادی خودتان را در این ایام مبارک بدانید و از بازگشت به کانون خانواده حداکثر استفاده را بنمایید. 

دادستان نظامی استان کرمانشاه در ادامه این مراسم با تبریک عید سعید غدیرخم و سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد، افزود: در کشور هر جایی که نیاز به حضور بسیج بوده، ورود کرده و موفق عمل کرده است.

موسوی افزود: امروز شهادت می‌دهیم که دستگاه قضایی مدیون بسیج و به ویژه بسیج حقوقدانان است که بدون هیچگونه چشم‌داشتی در امور تخصصی حقوقی و قضایی کمک کار دستگاه قضایی و زندان‌ها است و امور مشاوره‌های حقوقی، خدمات معاضدتی، توزیع بسته‌های معیشتی، آزادسازی زندانیان و خدمات پزشکی رایگان را انجام می‌دهد.

وی با تقدیر از خدمات سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه، گفت: امیدوار هستیم همه دستگاه‌ها برای حمایت از زندانیان پس از آزادی ورود کنند و زمینه‌های اشتغال پایدار آنان را در جامعه فراهم آورند تا یکی از عوامل اصلی زمینه های ارتکاب جرائم از بین رود.

دادستان نظامی استان کرمانشاه با اشاره به لزوم رسیدگی به مشکلات زندانیان نظامی، اظهار داشت: در جامعه نیروهای مسلح یک نفر هم مرتکب جرم شود برای ما هزینه دارد و لذا از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری از وقوع جرائم و همچنین حفظ شان و روحیه نیروهای مسلح استفاده خواهیم کرد.

در پایان این مراسم، مداح و ذاکر اهل بیت در وصف مولا علی (ع) و عید بزرگ سعید غدیر خم به مولودی خوانی پرداخت و همچنین احکام آزادی زندانیان مشمول این مرحله آزادسازی به همراه بسته‌های معیشتی سازمان بسیج حقوقدانان به آنان اهدا شد.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار