روابط عمومی اداره آب و فاضلاب کرمانشاه خبر داد؛

پایان تعمیر خط انتقال آب سد گاوشان به کرمانشاه

روابط عمومی اداره آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: مبداء خط انتقال از سد گاوشان و مقصد مخازن معلم، چمن و تصفیه خانه آب شهید نظری، کل خط انتقال تعمیرات دوره ای شده و خط آسیب دیده GRP سایز ۷۰۰ که حدود ۱۲متر بوده بطور کل تعویض شده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹ 06 July 2024

کامبیز مرادیان در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه، اظهار کرد: تعمیرات خط انتقال از سد گاوشان تا تصفیه خانه غدیر بر عهده آب منطقه ای بوده که بعد از تصفیه خانه آب و فاضلاب نسبت به نصب شیر کنترل دبی به منظور توزیع مناسب آب، بصورت کامل تحت کنترل بوده و به نسبت نیاز بین مناطق و زونهای فشاری تقسیم می شود.

وی افزود: اعتبار هزینه شده از طرف آب و فاضلاب در نصب شیر مربوطه و ایجاد تأسیسات آبرسانی مخازن چمن به جمهوری، مشتمل بر احداث یک باب ایستگاه با ظرفیت ۴۰۰ لیتر بر ثانیه و همچنین احداث خط انتقال سایز ۶۰۰ میلی متر به طول ۲/۵ کیلومتر بوده که بالغ بر ۷۰۰ میلیارد است.

روابط عمومی آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: علت آسیب دیدگی خط نوسانات هیدرولیکی بوده که با برنامه ریزی صورت گرفته با همکاران آب منطقه‌ای مقرر شده که قسمتی از خط به طول ۳ کیلومتر که از جنس فولاد GRP بوده بصورت کامل تعویض و خط فولادی جایگزین شود.

مرادیان با اشاره به اینکه تعمیرات خط انتقال حدود یک ماه به طول انجامیده عنوان کرد: این خط تقویت کننده مجموعه مخازن معلم در منطقه ۳ آب و فاضلاب (منطقه شمال شهر) و مجموعه مخازن چمن در منطقه ۲ آب و فاضلاب (منطقه مرکز شهر) و همچنین انتقال آب توسط تاسیسات آبرسانی ایجاد شده به مخازن جمهوری، پردیس، زیباشهر ( مناطق جنوب غربی شهر) است.

وی در پایان گفت: این خط انتقال آب مصرفی حدود ۵۰ درصد از مشترکین شهر کرمانشاه که بالغ بر ۱۷۰ هزار مشترک با جمعیتی بیش از ۵۰۰ هزار نفر می باشد را تامین می‌کند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار