کرمانشاه ۳ تا ۵ درجه گرمتر می‌شود

رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از روند افزایشی دمای هوای استان از روز چهارشنبه (۲۰ تیر) تا اوایل هفته آینده خبر داد و گفت: دمای نواحی مختلف استان بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد گرمتر خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۹ 08 July 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا سعید قاسمی با اعلام اینکه روز شنبه (۱۶ تیر) با رخداد بیشینه دمای ۴۲ درجه در شهر کرمانشاه و ۴۸ درجه در قصرشیرین و خسروی گرمترین روز استان بود، گفت: از روز گذشته (یکشنبه، ۱۷ تیر) روند کاهشی دما در استان آغاز شد، به طوری که حداکثر دمای هوای شهر کرمانشاه روز گذشته به ۴۰ درجه رسید و پیش‌بینی می‌شود در ادامه این روند کاهشی حداکثر دمای شهر کرمانشاه امروز به ۳۸ درجه و فردا به ۳۷ درجه سانتی‌گراد برسد.
 
رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه از روز چهارشنبه (۲۰ تیر) تا اوایل هفته آینده مجدداً شاهد روند افزایشی دمای هوای استان خواهیم بود، اظهار کرد: انتظار می‌رود اوایل هفته آینده، حداکثر دمای هوا، نسبت به فردا -خنک‌ترین روز این هفته- بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش یابد.
 
 قاسمی گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده (۲۳ و ۲۴ تیر) مجدداً دمای هوا در شهر کرمانشاه به ۴۲ درجه و در نواحی گرمسیر به ۴۷ تا ۴۸ درجه سانتی‌گراد برسد.

وی از نفوذ گرد و غبار به جو استان طی روزهای گذشته نیز یاد کرد که باعث شد دید  افقی - که در حالت عادی بیش از ۱۰ هزار متر است- در برخی نقاط استان به چهار تا پنج هزار متر کاهش یابد و افزود: تا روز جمعه (۲۲ تیر) نفوذ ریزگردها به جو استان پیش‌بینی نمی‌شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار