معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تلاش شبانه روزی در راستای خدمت رسانی بهتر به زائرین پیاده روی پر شکوه اربعین حسینی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه است.
کد خبر: ۱۰۶۲۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۳ 17 August 2022

دکتر ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه اظهار کرد: همزمان با شروع برنامه پیاده روی اربعین حسینی  نظارت بازرسین سلامت محیط و حرفه‌ای بر فعالیت مراکز تهیه، توزیع وفروش موادغذایی و اماکن عمومی، منابع و شبکه‌های آبرسانی، موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی، آشپزخانه‌های متمرکز تهیه غذا، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی، محل‌های اسکان زائرین، پارکینگ‌ها و... تشدید می‌گردد.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف بهداشتی از کنگاور تا پایانه مرزی خسروی تیم‌های بهداشتی از جمله بیماریها، آموزش سلامت، سلامت خانواده، ازمایشگاه، تغذیه و دهان و دندان جهت رفاه حال زایرین حضور و نظارت فعال دارند، آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای گروه‌های مختلف سنی اعم از کودکان، مادران باردار و سالمندان در راهپیمایی اربعین وجود دارد۰

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابراز کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین از چند روز پیش در استان کرمانشاه شروع شده و در روز‌های پیش رو بیشتر خواهد شد و تمهیدات لازم در این زمینه صورت گرفته و جای نگرانی وجود ندارد، امسال با همکاری بسیار خوبی که همکاران بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دارند، همچون سنوات گذشته در پیاده رویی بزرگ اربعین حسینی نهایت تلاش خود را در راستای حفظ سلامت زائران بکار خواهیم گرفت.

شکیبا گفت: مرز سومار (شهرستان گیلانغرب) در راه برگشت احتمال باز گشایی را دارد و شهرستان گیلانغرب باید آمادگی و برنامه ریزی لازم را در این خصوص داشته باشد، شهرستان‌های که در مسیر راه کربلا هستند (از شهرستان کنگاور تا شهرستان قصرشیرین) باید زیر ساخت‌ها و تمهیدات لازم را انجام دهند و مابقی شهرستان‌ها باید پشتیبان شهرستان‌های در مسیر تردد زائران باشند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی تیم‌ها جهت ارایه خدمات به صورت اختیاری بر اساس نیاز به مرز خسروی اعزام خواهند شد و باید به صورت آماده باش قرار گیرند، افزود: از ظرفیت مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در صورت لزوم و نیاز به حضور در مرز خسروی استفاده خواهد شد، خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در اولویت فعالیت‌های دانشگاه قرار دارد و همه امکانات و ظرفیت‌ها برای پوشش بهداشتی درمانی راهپیمایی اربعین حسینی استفاده نماییم.

معاون بهداشتی دانشگاه در پایان گفت: تمامی تیم‌های که از هر شهرستان به مرز خسروی اعزام می‌شوند باید تجهیزات لازم اولیه را جهت ارائه خدمت به زائرین با خود به همراه داشته باشند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار