معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری مراسم تحویل سال در آستان مبارک هفت امامزاده و بقعه متبرکه در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰ 18 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مجید میرزایی با اشاره به آغاز اجرای طرح آرامش بهاری در آستان مبارک ۳۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان کرمانشاه از روز گذشته(۲۷ اسفند)، اظهار کرد: تمامی امکانات فرهنگی امامزادگان و بقاع متبرکه را برای استقبال از زائران بقاع متبرکه در ایام نوروز در استان آماده کرده ایم.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه همواره پناهگاه امن مردم بوده‌اند، گفت: بقاع متبرکه لحظه تحویل سال یکی از شلوغ ترین محل ها هستند، لذا تلاش شده بقاع متبرکه شاخص استان برای مراسم تحویل سال نو برنامه داشته باشند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه مراسم تحویل سال در آستان مبارک هفت امامزاده و بقعه متبرکه در استان برگزار خواهد شد، افزود: مراسم تحویل سال در شهر کرمانشاه در آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) طاق‌بستان وچاه صاحب الزمان(عج) برگزار خواهد شد. این مراسم در شهرستان‌ها نیز در امامزاده احمد(ع) شهرستان سنقروکلیایی، امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور، امامزاده مهدی(عج) شهرستان هرسین و بقعه احمد بن اسحق شهرستان سرپلذهاب برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه محل اجرای طرح آرامش بهاری، افزود: در این خیمه های معرفت خدمات مختلف در حوزه مشاوره خانواده، مشاوره وقف و ... به بازدیدکنندگان ارائه می شود، ضمن اینکه غرفه‌های حجاب و عفاف، کودک و ... نیز در این بقاع متبرکه فعال شده‌اند.

میرزایی اشاره ای هم به اسکان مسافران نوروزی در بقاع متبرکه استان داشت و گفت: قریب به ۱۵۰ زائرسرا و سوئیت در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه استان وجود دارد که همگی آنها در ایام نوروز آمادگی اسکان مسافران نوروزی را دارند.

وی گفت: طرح آرامش بهاری تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده در آستان مبارک امامزادگان و بقاع متبرکه استان ادامه پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار