معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای راه اندازی اولین آکادمی گردشگری خوراک غرب کشور در کرمانشاه خبرداد.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴ 27 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، وحید امیری، بااشاره به اقدامات انجام شده برای معرفی خوراک های کرمانشاه در نوروز امسال، اظهارکرد: باتوجه به تقارن ماه مبارک رمضان و ایام نوروز، تلاش کردیم تا با حفظ شئونات این ماه مبارک، خوراک های اصیل کرمانشاهی را به گردشگران و میهمانان  نوروزی معرفی کنیم. 

وی افزود: از آنجایی که کرمانشاه به عنوان سی و هفتمین جهانشهر خلاق خوراک در یونسکو به ثبت رسیده، بنابراین روی گردشگری خوراک در سطح استان تمرکز پیدا کرده ایم تا ظرفیت های استان را در این بخش معرفی کنیم. 

معاون گردشگری استان با بیان اینکه در سال پیش رو کرمانشاه در حوزه گردشگری خوراک بیشتر به کشور معرفی می شود، عنوان کرد: جشنواره گردشگری خوراک با حضور سه استان محور گردشگری تاریخ و تمدن یعنی کرمانشاه، همدان و کردستان از جمله برنامه هایی است که برای تحقق این هدف برگزار خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: بعلاوه امسال با همکاری بخش خصوصی و فدراسیون گردشگری خوراک ایران تلاش داریم تا آکادمی گردشگری خوراک، آشپزخانه صنعتی آموزش آشپزی و خانه خلاق گردشگری خوراک را برای اولین بار در غرب کشور در کرمانشاه راه اندازی کنیم. 

امیری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ خوراک از کرمانشاه به ثبت ملی رسیده، گفت: باتوجه به اینکه کرمانشاه ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری خوراک دارد، برنامه ریزی کرده ایم تا امسال پرونده های دیگری را هم به ثبت ملی برسانیم. 

وی افزود: از طرفی از آنجایی که در حال حاضر بسیاری از خوراک های کرمانشاه در منوی رستوران  های استان قرار ندارند، امسال مراکز پذیرایی را ترغیب خواهیم کرد تا غذاهای کرمانشاهی را هم وارد منوی خود کنند. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار