مدیرکل میراث فرهنگی استان:
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اسکان بیش از ۱۰۸ مسافر نوروزی در استان طی مدت یازده روز گذشته خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸ 27 March 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، داریوش فرمانی با اشاره به آخرین آمار حضور گردشگران و میهمانان نوروزی در استان، اظهار کرد: از ۲۴ اسفند تا پایان روز گذشته(هفتم فروردین) بیش از یک میلیون و ۷۸ هزار نفر از جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه بازدید کرده اند. 

وی افزود: در بین جاذبه های گردشگری استان، جاذبه های طبیعی با بیش از ۴۷۴ هزار و ۸۰۰ بازدیدکننده در صدر پربازدیدهای ایام نوروز قرار دارد. 

به گفته این مسئول، جاذبه های تاریخی، تفریحی، مذهبی، دست ساز، موزه ها و فرهنگی نیز به ترتیب در رتبه های بعدی پربازدیدهای استان قرار گرفته اند. 

فرمانی در ادامه از اسکان ۱۰۸ هزار و ۷۵۸ مسافر نوروزی در استان طی این مدت هم خبر داد و گفت: حدود ۵۲.۴۴ درصد از مسافران نوروزی در مراکز اسکان غیررسمی، ۴۰.۷۲ درصد در مراکز اسکان رسمی و ۶.۸۴ درصد هم در مراکز اسکان اضطراری اسکان پیدا کرده اند. 

وی یادآورشد: در بین مراکز اسکان رسمی استان، هتل‌ها، خانه مسافرها، اقامتگاه های بوم گردی و میهمانپذیرها به ترتیب بیشترین آمار اسکان را به خود اختصاص داده اند. 

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با بیان اینکه طی این مدت ۱۰۵۴ فقره هم بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان شامل مراکز اقامتی، مسافرتی و بین راهی صورت گرفته، اعلام کرد: بدنبال این بازدیدهای نظارتی برای ۱۴۸ واحد تذکر و برای ۲۳ واحد هم اخطار کتبی صادر شده است. پنج واحد گردشگری هم که از دفاتر خدمات مسافرتی بودند به دلیل عدم توجه به تذکرات و اخطارها مجوزشان تا اطلاع ثانوی تعلیق شد. 

به گفته این مسئول، ۶۱ واحد گردشگری در استان هم که بیشتر آنها از مراکز اقامتی بوده اند به دلیل ارائه خدمات مطلوب به گردشگران تشویق شده اند. 

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار