رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه:
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: بمناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع)، اشعار شاعران کرد زبان در فضای شهری کرمانشاه اکران می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۵ 28 March 2024

ایمان درخشی در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک کرمانشاه، اظهار کرد: موضوع فضا سازی شهری همواره برای شهروندان دارای اهمیت بوده است که در این راستا اتاق فکری در سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه برای برنامه ریزی این موضوع مهم تشکیل شده است.

وی افزود: در این اتاق فکر، براساس مناسبت های ملی مذهبی و رویدادهای مختلف، برنامه ریزی های جهت فضا سازی شهری صورت می‌گیرد و پس از اتخاذ تصمیم، طرح نهایی ازسوی سازمان فرهنگی چاپ و توسط همکاران سازمان سیما منظر در سطح شهر نصب می‌شود.

رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: این برنامه ریزی ها و اجرای آن باعث شده که شهروندان و همچنین مسولین ارشد استان رضایت کاملی از فضا سازی شهری داشته باشند که جا دارد از حمایت های این عزیزان تقدیر کرد.

درخشی با بیان اینکه سازمان فرهنگی و سازمان سیما منظر دو بازوی فضا سازی شهری اند گفت: همکاران سازمان سیما منظر همکاری بسیار خوبی برای این امر داشته اند و بصورت شبانه روزی پای کار اند.

وی ادامه داد: اکنون باتوجه به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت علی (ع)، در این اتاق فکر تصمیم بر آن شد که از اشعار شاعران کرد زبان در فضا سازی شهری برای این ایام استفاده شود که حوزه هنری انقلاب اسلامی استان نسبت به جمع آوری اشعار اقدام و سپس کار طراحی و چاپ از سوی سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه صورت گرفت و تا پایان امروز پنجشنبه نهم فروردین ماه در سطح شهر اکران خواهند شد.

رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه در پایان با بیان اینکه ۲۵ شعر از ۲۵ شاعر کرمانشاهی در این فضا سازی شهری استفاده شده است گفت: استفاده از این اشعار علاوه بر فضا سازی شهری، دارای یک پیام هویتی است چراکه هنرمندان و مردم کرمانشاه از دیرباز بر اهل بیت علیهم السلام ارادت ویژه ای داشته اند و از قدیم‌الایام کرمانشاه را به دروازه عتبات عالیات می‌شناسند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار