امام جمعه کرمانشاه:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: نیروی انتظامی برخاسته از مردم و خادم مردم است.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۳ 28 March 2024

به گزارش خبرنگار تابناک کرمانشاه، حبیب الله غفوری عصر امروز پنجشنبه (نهم فروردین‌ماه) در دیدار نوروزی با فرمانده و معاونین انتظامی کرمانشاه، با اشاره به اینکه مأموریت‌های نیروی انتظامی بسیار متنوع است، اظهار کرد: بحمدالله اهدافی که برای مجموعه نیروی انتظامی پیش‌بینی شده، محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه پلیس در نظام مقدس جمهوری اسلامی با سایر کشورها تفاوتی اساسی دارد، افزود: این تفاوت بنیادی، مردمی‌بودن مجموعه پلیس است چراکه پلیس برخاسته از مردم و خادم مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ارتباط نیروی انتظامی با مردم را بسیار مهم خواند و تصریح کرد: مدنظر امام (ره) و مقام معظم رهبری این است که پلیس در جامعه هم اقتدار داشته باشد، هم جنبه مردم‌داری و مردم‌محوری خود را بر اساس قوانین برخاسته از مکتب اسلام و قرآن، حفظ کند.

وی در خصوص حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و برخورد با مظاهر روزه‌خواری، بیان کرد: انتظار از مجموعه پلیس این است که با درایت، پختگی و دلسوزی در مجموعه‌های صنفی حضور پیدا کند و به‌گونه‌ای افراد را توجیه کنند که خود شخص حرمت ماه خدا را رعایت و از روزه‌خواری پرهیز نماید. اگر این‌چنین باشد، پلیس نقش یک مربی و راهنما را پیدا می‌کند و فقط مأمور اجرای قانون نیست.

غفوری با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که در جامعه رخ می‌دهد به دلیل نرخ بالای بیکاری و مشکلات فرهنگی است، خاطرنشان کرد: خدمت به ملت مؤمن و شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، عبادت است و در رابطه با قضایایی که پلیس با آن درگیر است، همه دستگاه‌ها به‌نوعی مؤثر هستند.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار