مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از واگذاری زمین به بیش از نیمی از متقاضیان طرح ملی مسکن در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۴۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۳ 29 April 2024

به گزارش تابناک کرمانشاه به نقل از ایسنا، رامین الماسی با اشاره به پیشروی خوب طرح نهضت ملی مسکن در استان، گفت: این طرح در استان بنابه دلایلی دیرتر از سایر استانها شروع شد، اما در همین یک سال اخیر با تلاش مضاعف همکاران و پیگیری استاندار پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح در دو فاز واگذاری زمین و ساخت واحدها در حال پیگیری است و عمدتا با توجه به لزوم مشارکت مردم در این طرح، در حوزه تحویل زمین پیش رفته‌ایم.

الماسی گفت: در زمینه واگذاری زمین، زمین به متقاضیان تحویل شده و آنها با دریافت تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی که بازپرداخت ۲۰ ساله دارد، اقدام به ساخت مسکن می کنند.

وی با بیان اینکه طرح مسکن ملی در شهرستانها عمدتا به همین نحو پیش می رود که مردم خود در امر ساخت و ساز مشارکت داشته باشند، افزود: البته در کنار ساخت و سازی که مردم انجام می دهند، ما هم زیرساخت هایی مانند مدرسه، مسجد و ... را در پروژه ها احداث می کنیم.

الماسی با اشاره به ۶۴ هزار متقاضی موثر طرح نهضت ملی مسکن در استان، گفت: تاکنون به بیش از نیمی از این متقاضیان زمین تحویل شده است.

وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در همین تعداد متقاضی خلاصه نمی شود، گفت: این طرح ساخت و ساز در بافت های فرسوده استان را هم شامل می شود، چرا که از همین تسهیلات طرح ملی مسکن، برای بازسازی این بافت‌ها استفاده می شود.

به گفته الماسی ۱۷ هزار واحد در بافت های فرسوده استان از محل این تسهیلات قرار است بازسازی شوند.

وی افزود: همچنین بازسازی مناطق روستایی هم جزو این طرح است، چرا که باز هم از تسهیلات این طرح استفاده می شود و در حال حاضر بازسازی ۱۲ هزار واحد مسکونی روستایی در دل این طرح قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: واحدهای پراکنده ای هم که در سطح شهرها پروانه ساخت گرفته و از تسهیلات این طرح استفاده می کنند، در شمار واحدهای این طرح قرار می گیرند که در این زمینه هم ۹ هزار واحد از تسهیلات طرح مسکن ملی بهره مند می شوند.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار